Lato tkane kilimami

W kilku ruchach, kilkoma przedmiotami wyczarujesz niezwykły egzotyczny klimat. Usiądź wygodnie i odpocznij z kubeczkiem świeżo parzonej herbaty.

Kilimy są również na lato

O tym, że kilimy są wspaniałym pomysłem nie tylko na zimę, zrobiło się głośno już w ubiegłym sezonie. Te dekoracyjne egzotyczne perełki ze Wschodu pozwalają na przeróżne zabawy stylizacyjne, zasługują więc na specjalne miejsce w naszym wnętrzu. We wnętrzu, ale także na tarasie, na ganku… a nawet przy basenie!

1__10_

Wszyscy na dół

Zamknij oczy. Wyobraź sobie wieczór na pięknym tarasie, z miejscem do relaksu pełnym kolorowych etnicznych poduszek. Zapach kadzidła, muzyka w tle i oczekiwanie na świeżo parzoną herbatę. To miły obrazek, prawda? No cóż… może to być Twój własny taras! Urządzony – jak to się teraz często zdarza – jak salon: na podłodze kilim lub obrus, ułożone na nim poduszki, dookoła piękne lampy, lampiony i świece do oświetlenia po zachodzie słońca. Do tego tradycyjna dobra herbata wraz z dobrym towarzystwem – to idealny sposób na relaks. To wspaniały pomysł także dlatego, że nie potrzebujesz ani dużo miejsca, ani dużo czasu. W prosty i szybki sposób stworzysz łatwą w montażu i demontażu nieformalną przestrzeń do odpoczynku.

2__7_

Poza tradycją

Ogród z otwartym salonem przy basenie zawsze wygląda wspaniale z hamakami i parasolami. Ale żeby uzyskać naprawdę efektowną aranżację, nie wystarczy postawić parę mebli z rattanu czy wikliny. Jest coś, co gwarantuje sukces. Wystarczy dodać kilim.
W tej mieszance stylów i wzorów kryje się pewna zasada: różnorodność jest przyprawą. Nawet pozornie niepasujące do siebie style potrafią w połączeniu objawić nową, niezwykłą jakość. Tkaniny w etniczne geometryczne wzory w różnych kolorach nadają charakter całej dekoracji.

3__6_

Inspirujaca arabeska

Namioty plemion koczowniczych żyjących w Afryce Północnej są doskonałym źródłem inspiracji dla egzotycznych dekoracji. Podobnie tradycja ludów Wschodu, których dekoracje z naturalnych materiałów charakteryzuje niespotykany wdzięk, chętnie naśladowany na Zachodzie. Nie musisz zamieszkać w namiocie, żeby poczuć ten wspaniały nastrój. Wystarczy, że urządzisz tak swój taras, a do poduszek, kilimów i lampionów, o których wcześniej już wspomnieliśmy, dodasz oryginalną tacę zdobioną arabeską, na której postawisz sosy i orientalne przekąski.

Etniczne słońca

Drewniane meble, zasłony z naturalnych tkanin, wzorzyste poduszki i kilim oraz wygodna sofa – to rekwizyty tego ganku. Dzięki nim powstało miejsce, które zaprasza do relaksu i odpręża. Kiedy już od progu dom wita Cię migającymi światłami na odkrytej werandzie emanującej ciepłem, to prawdziwe zaproszenie do odrobiny słodkiego lenistwa.

4__7_

Lato na kilimie

Przywykliśmy dekorować stół na różne okazje – taras również możemy różnie stylizować, tak by wyglądał wspaniale na romantyczną kolację czy spotkanie z przyjaciółmi. Takiej aranżacji dodatkowego smaku doda miseczka egzotycznych potraw, takich jak kuskus czy hummus.

5__3_

Westwing Magazyn

Czy korzystasz już z aplikacji Westwing?

Pobierz
Pobierz
Offline