Le Creuset – 90 lat sukcesów

Kultowy design, światowa sława i marka, która kojarzy się z najwyższą jakością – słynna francuska firma Le Creuset obchodzi swoje dziewięćdziesięciolecie. Westwing wyjawia sekrety sukcesu firmy. Poznaj jej fascynującą historię!

Le Creuset 1

Historia jakości

Firma Le Creuset narodziła się w 1925 roku, kiedy dwóch przemysłowców, Armand Desaegher i Octave Aubecq, otworzyło w Fresnoy-le-Grand w Północnej Francji manufakturę produkującą przybory kuchenne. Panowie połączyli swoją wiedzę dotyczącą produkcji żeliwa i nakładania emalii, i stworzyli unikalny produkt – żeliwne, emaliowane garnki.

Le Creuset 2

Szkarłatno-pomarańczowy rondel był jednym z pierwszych produktów Le Creuset. Szybko zyskał popularność dzięki wyrazistemu kolorowi i niezwykłemu wzornictwu. Dziś rondel uznawany jest za symbol marki i jeden z jej najbardziej rozpoznawalnych wyrobów.

czerwony garnek

Od tamtego czasu produkcję ciągle rozwijano i ulepszano, ale firma pozostała wierna wyjątkowemu i rozpoznawalnemu stylowi, który łączy radosne, mocne kolory, ciekawy kształt i eleganckie wzornictwo z nutą francuskiego szyku.

Le Creuset 4

Przez dziesięciolecia firma Le Creuset wyznaczała trendy w produkcji akcesoriów kuchennych i prezentowała nowe modele naczyń stworzone we współpracy ze sławnymi projektantami. Markowe kolekcje rozrastały się. Pojawiały się w nich nowe produkty: grille, ruszty, fondue, a nawet woki. Dziś w asortymencie Le Creuset znajdziemy także akcesoria do wina i silikonowe formy do pieczenia. Cokolwiek wybierzemy, jednego możemy być pewni – Le Creuset to gwarancja najwyższej jakości i wyjątkowego wzornictwa. Produkty cieszą oczy, a ich ergonomiczne kształty sprawiają, że gotowanie jest prawdziwą przyjemnością.

Le Creuset 5

Wehikuł czasu

Upamiętniając swoje dziewięćdziesięciolecie firma Le Creuset zaprasza do wypróbowania rondla w kolorze wulkanicznej lawy, dokładnie tego, który wiele lat temu przyczynił się do sukcesu firmy. Do końca 2015 roku Le Creuset planuje wyprodukowanie 1925 rondli – replik oryginalnego modelu. Wielbiciele marki będą mogli cofnąć się w czasie i kupić to wyjątkowe naczynie, które także dziś wygląda stylowo, elegancko…i nowocześnie.

żółty garnek

„Nie ma w tym nic dziwnego, że pierwszy, ognisty rondel Le Creuset wyprodukowano w 1925 roku – czasie, gdy Francja odkrywała na nowo wiele smaków. Nasza firma zawsze przodowała w dziedzinie wzornictwa i kolorystyki”. – powiedział Paul Van Zuydam, prezes firmy.

niebieski garnek

Zdjęcia: Le Creuset

Kamila Goworek

Czy korzystasz już z aplikacji Westwing?

Pobierz
Pobierz
Offline