Lekkość bytu

Pół na pół, czyli powierzchnie ażurowe. Dla pełnego efektu liczy się nie tylko to, co jest, ale i to, czego nie ma. Właśnie ta nieobecność materii przesądza o tym, że przedmiot nabiera lekkości. To miejsce wypełnia światło. I to ono modeluje całość. Dlatego nawet meble z żeliwa wyglądają jak koronkowe.

Lekkość bytu
Zdjęcia: Shutterstock

Utkane z mgły

Ażurowe tkaniny mają wyjątkowy czar, który „rzucają” na otoczenie. Nawet chłodne wnętrze w okamgnieniu przeistoczą w kobiece. Woal koronki, rozpiętej w drzwiach na zasadzie zasłonki, zmienia charakter wnętrza; sprawia, że przestrzeń staje się buduarem. A muślinowa zasłonka w oknie buduje miłą intymność.

Utkane z mgły
Zdjęcia: Andreas Von Einsiedel/East News

Światło i cień

Nowoczesne wnętrza też lubią lekkie dekoracje. W tym mieszkaniu ażurową kompozycję, od podłogi do sufitu, umieszczono na granicy wnętrz, w miejscu, które pozwala ją podziwiać zarówno zarówno z sypialni, jak i z salonu. Świetlista natura instalacji, oparta na efektownej grze światła i cieni, nadaje lekkości obu strefom.

Światło i cień
Zdjęcie: Trine Thorsen/Red Cover/East News.

Dmuchawce, latawce…

Formy amorficzne: lekkie, zwiewne, blisko natury. Jakby wypełnione powietrzem. Nad jednym stołem – lampa jakby utkana z płatków kwitnącej jabłoni. Nad drugim – przezroczysta kula, jak gigantyczny dmuchawiec. Obie lampy świetnie sprawdzają się w swoich rolach: ożywiają wnętrza, dodają im lekkości i unoszą je optycznie.

Dmuchawce, latawce
Zdjęcia: Trine Thorsen/Red Cover/East News.

Wzorowo odwzorowane

Koronkowa porcelana to osobny świat: robi niezwykłe wrażenie. I ze względu na efekt, i ze względu na kruchość materii. Ażurowy talerz syci oczy, wystarczy prawie za całe wyrafinowane menu. A ażurowy zestaw naczyń jest jak wytrawna kompozycja: misy umieszczone na błyszczącym blacie „grają” nie tylko ze sobą, ale są źródłem ciekawych efektów świetlnych.

Wzorowo odwzorowane
Zdjęcia: Wolfgang Schardt /JVS /East News

Czy korzystasz już z aplikacji Westwing?

Pobierz
Pobierz
Offline