Maison de vacances: wakacje jako styl życia

Zapach słonej bryzy wśród sosen, rozgrzany słońcem piasek pod stopami, orzeźwiające morskie fale – czas wyruszyć na wakacje! Na szczęście firma Maison de vacances dba o to, by lato było obecne w naszych domach przez cały rok – nawet w środku srogiej zimy.

westwing-maison-de-vacances-9

Historia rodzinna

Wszystko zaczęło się 20 lat temu, kiedy Michèle Fouks założyła Maison de vacanes. Firma ulokowała się w sklepie w Jardins du Palais Royal w Paryżu, nieopodal Luwru i kolumn Burena. Już wtedy, w 1995 roku, Maison de vacances oferowało kolekcję tekstyliów ze szlachetnych i naturalnych materiałów utrzymane w klasycznym stylu.

westwing-maison-de-vacances-1

Córka Michèle, Emmanuelle, przejęła firmę w 2000 roku wraz z mężem Nicolasem. Para odświeżyła nieco wizerunek marki korzystając z doświadczenia Emmanuelle w branży modowej, a Nicolasa w branży medialnej. Ubierz dom tak, jak ubierasz siebie – głosi dziś firmowe motto.

westwing-maison-de-vacances-3
westwing-maison-de-vacances-2

Jakość made in France

To, co od lat się nie zmienia, to ekologiczne i etyczne podejście firmy do produktów. Wszystkie kolekcje wytwarzane są we Francji, głównie w niewielkiej fabryce w Bretanii, oraz – jeśli wymagana jest dodatkowa ekspertyza lub umiejętności – w innych europejskich krajach.

westwing-maison-de-vacances-4

Maison de vacances to wyroby najwyższej jakości. Emmanuelle Fouks i Nicolas Mauriac starannie wybierają tekstylia i materiały. Len, skóra, futra lub bawełna tworzą różnorodne i wszechstronne kolekcje, które ubiorą dom na lata.

westwing-maison-de-vacances-7

Letni sen bez końca

Jeśli kusi Cię, by odpoczywając na własnej sofie czuć się jak na wakacjach, stwórz urlopową aranżację wraz z Maison de vacances. Dywany, poszewki na poduszki, pledy, obrusy, pościel i zasłony – wszystkie we współczesnym, ale luksusowym stylu, ożywią dom i dodadzą mu koloru. Daj się uwieść pięknym tkaninom!

westwing-maison-de-vacances-8 (2)

Zdjęcia: Sarah Gruson dla Westwing Home and Living

Kamila Goworek

Czy korzystasz już z aplikacji Westwing?

Pobierz
Pobierz
Offline