Mieć miedź: 5 pomysłów na miedź we wnętrzach

Nastała wiosna a wraz z nią czas zmian, remontów i drobnych przeróbek. To idealny moment, by odmienić swój dom! W tym sezonie serca i wnętrza podbija różowawa miedź, metal, który wnosi do każdego miejsca powściągliwy urok luksusu z ciekawą industrialną nutą.

westwing-miedziane-akcesoria

Prezentujemy pięć sposobów, jak bezbłędnie i stylowo zastosować miedziane dodatki we wnętrzach.

westwing-miedziane-dodatki

1. Unikaj przesady: to, że chcesz użyć miedzianych akcentów i dodatków, nie musi oznaczać, że w efekcie zamieszkasz w pałacu! Postaw na subtelność: wybierz miedziane świeczniki, tace, wazony, półmiski i wazy. Aby osiągnąć pełnię metalicznego stylu, możesz dodać dekoracje w kolorze złota, srebra lub mosiądzu.

westwing-lampy-miedziane

2. Niech stanie się światłość: miedziane lampy to absolutny must-have w tym sezonie. Wszystkie chwyty dozwolone! Łącz ze sobą różne faktury i metaliczne wykończenia: lustrzane powierzchnie tuż obok tych lekko zaśniedziałych i matowych wiele mówią o właścicielu mieszkania!

westwing-beton-miedz

3. Na mur-beton: w jaki sposób złagodzić i schłodzić rustykalny blask miedzi? Stalowoszarym betonem! Surowy beton jest niezwykle modny, niezależnie od tego, czy mamy do czynienia z wyrazistymi geometrycznymi formami, posągowymi kształtami czy gładkimi, betonowymi płaszczyznami. Beton w połączeniu z różową miedzią doskonale wpływa na stosowną równowagę pomiędzy ciepłem i chłodem, teksturą i gładką powierzchnią.

Westwing-miedz-naczynia

4. Miedź do smaku: Lucyna Ćwierczakiewiczowa, znawczyni polskiej kuchni i autorka bardzo popularnej książki kucharskiej z XIX wieku „365 obiadów”, twierdziła, że najlepsze konfitury smaży się w miedzianych rondlach. Miedź ma jednak nie tylko wpływ na smak potraw, ale także na styl kuchni. Wyeksponuj miedziane naczynia i garnki – błyszczące ciemnozłotym blaskiem wniosą do wnętrza ciepło i wyjątkowość.

westwing-miedz-i-kolory

5. Nie bój się kolorów: miedź jest niezwykle wszechstronna. Można ją łączyć nie tylko z bielą i szarością w stylu industrialnym lub beżami i żółcieniami w stylu rustykalnym. Zdecyduj się na słodki róż, soczystą limonkę, turkus, kobalt lub pomarańcz, by stworzyć miedzianą przestrzeń, która będzie zachwycać przez lata.

Zdjęcia: Living4Media / Shutterstock / Westwing Home & Living

Kamila Goworek

Czy korzystasz już z aplikacji Westwing?

Pobierz
Pobierz
Offline