Jak ożywić minimalistyczne wnętrze?

Modny i prosty minimalizm idealnie nadaje się do nowoczesnych wnętrz. Czasem jednak warto urozmaicić ten rygorystyczny styl i dodać kilka wyrazistych dodatków, które sprawią, że wnętrza staną się bardziej przytulne. Radzimy, jak ożywić minimalistyczne wnętrze i nie narazić jego stylu na szwank.

westwing-minimalizm (4)-salon

Białe ściany, szare meble, monochromatyzm, geometryczne kształty, nowoczesne materiały i ascetyczne linie mebli dają wrażenie lekkości i przestronności. Nieliczne kolorowe akcenty we wnętrzach minimalistycznych urozmaicą nasze wizualne wrażenia nie zaburzając minimalistycznej harmonii.

1. Proste meble – ciekawe materiały

Minimalizm kojarzy się z czernią i bielą oraz wszystkimi odcieniami szarości. Taka monochromatyczna paleta kolorystyczna może z czasem znudzić, zwłaszcza w naszym niezbyt słonecznym klimacie, dlatego warto ożywić wnętrze kolorowymi tekstyliami. Udekoruj sofę różnobarwnymi poduszkami, rozłóż przed nią dywan lub zawieś nowe, ciekawe zasłony. Wystarczy jeden, dodatkowy kolor – pod warunkiem, że będzie przyciągał uwagę. Nasza rada: zastosuj zdecydowane, wyraziste barwy, które w biało-szaro-czarnym wnętrzu będą wyglądać nietuzinkowo oraz intrygująco.

westwing-minimalizm (5)-eko

2. Eko – deko

Niektórzy nie lubią stylu minimalistycznego, uważając, że jest chłodny i pozbawiony życia. Jeśli jednak połączymy dwa trendy – miminalizm i eko – otrzymamy stylową, świeżą kombinację. Do minimalistycznej aranżacji dodaj kilka naturalnych elementów, na przykład stolik wykonany z litego drewna, drewnianą podłogę i rośliny, utrzymując prostotę linii i form. Dodatkowym kolorem we wnętrzu może być zielony, który wzmocni stylistykę eko.

westwing-minimalizm (1)

3. Nie tylko białe meble

Prostota i przejrzystość to jedne z najważniejszych cech minimalizmu. Wybór bieli i czerni wydaje się logiczny, bo podkreśla geometrię wnętrza. Warto także ożywić stylizację i zastąpić monochromatyczne meble kolorowymi sprzętami. Wystarczą pojedyncze akcenty: kolorowa sofa, krzesło lub stół.

westwing-minimalizm (3)

4. Wygoda i przytulność

Mogłoby się wydawać, że wygoda i przytulność nie idą w parze z minimalizmem, a przecież większość osób marzy o wnętrzach, które sprzyjają relaksowi i dobremu samopoczuciu. Jak połączyć minimalizm z przytulnością? Za pomocą owczych skór, koców, pledów i narzut. Stonowane kolory będą współgrały z minimalistyczną paletą barw, a przyjemna tekstura miękkich tkanin ociepli atmosferę.

westwing-minimalizm (2)

5. Sztuka współczesna

Najlepszym sposobem na wprowadzenie akcentów kolorystycznych do minimalistycznego wnętrza jest sztuka współczesna. Kolorowa abstrakcja podkreśli styl aranżacji i sprawi, że będzie bardziej dynamiczna. Aby efekt był w pełni harmonijny, powtórz dwa odcienie, które pojawiają się na obrazie, w innym miejscu – wykorzystaj do tego tekstylia, dekoracyjne dodatki lub meble.

Zdjęcia: Living4Media

Kamila Goworek

Czy korzystasz już z aplikacji Westwing?

Pobierz
Pobierz
Offline