Modern tribe, czyli współczesne plemię

Od intensywnych barw, przez misterne dekoracje z paciorków, po ozdobne rzeźbienia: styl modern tribal podbija wnętrza na całym świecie. Jego piękno tkwi w tym, że doskonale dopasowuje się do innych aranżacji – zwłaszcza nowoczesnych, minimalistycznych i scandi – dając niepowtarzalne efekty.

westwing-modern-tribal-intro

Zadbaj o to, by Twoje meble były proste i nowoczesne, a paleta kolorów stonowana – na tej bazie dzięki zaledwie kilku meblom i akcesoriom stworzysz najprawdziwszy tribal look. Przepiękne i stylowe dekoracje rodem a Afryki, Azji lub Ameryki Łacińskiej mogą stać się stylistycznymi gwiazdami Twojego wnętrza. Prezentujemy te, które będą emanować prawdziwą, plemienną energią.

Plemienna sztuka na ścianie

Kluczowymi elementami plemiennego designu są kolory, wzory i ręcznie wykonane przedmioty, a dekoracyjna ściana to połączenie tych wszystkich elementów. Jeśli ulegasz czarowi Afryki, pomaluj jedną ze ścian akrylowymi farbami w kolorach czerni, przybrudzonej bieli i ochry. Kolorowe zygzaki i geometryczne wzory dodadzą energii minimalistycznemu wnętrzu. Jeśli wolisz, by dominowały stonowane barwy, postaw na strukturę. Egzotyczny relief sprawi, że nawet najprostsza aranżacja będzie wyglądać fascynująco.

westwing-modern-tribal-sciana-collage

Tekstylia z innego kontynentu

Łatwo zakochać się w bajecznie kolorowych afrykańskich strojach. Wszystkie tkaniny z Afryki mają swoją historię: na przykład Kente. Ten rodzaj tkaniny pojawił się w królestwie Aszanti, gdzie szyto z niego szaty dla arystokracji. Z kolei skomplikowany i dekoracyjny materiał Bakuba inspirował nawet takich artystów jak Picasso i Matisse, a chodniki Berber z Maroka po dziś dzień dodają stylu kamiennym i betonowym podłogom. Wypróbuj tekstylia o podobnych wzorach u siebie w domu, ale unikaj przesady! Wystarczy zasłona, poduszka lub chodnik w plemiennym stylu.

westwing-modern-tribal-1
westwing-modern-tribal-materialy-collage
Tkaniny Bakuba i Kente zachwycają kolorami i wzorami.

Meble z egzotyczną duszą

Czas ponownie przyjrzeć się rattanowi, wiklinie, trawie morskiej, rafii i bambusowi. Są funkcjonalne, wszechstronne, sprawdzą się w domu i na zewnątrz, a co najważniejsze, sprawią, że łóżko czy krzesło nabierze plemiennego stylu. Fotele Malawi i stoliki Bamileke to popularne meble, które pozwolą poczuć rozwibrowaną atmosferę Afryki.

westwing-modern-tribal-collage-2-resized

Akcesoria

Dobrze dobrane akcesoria sprawią, że aranżacja modern tribe ożyje. Oto kilka dodatków, które użyte oszczędnie zdeterminują plemienny nastrój nowoczesnej lub minimalistycznej aranżacji:

  • Drewniane lub gliniane maski lub – jak w przypadku starożytnych Azteków – maski wykonane ze skóry, miedzi lub złota
westwing-modern-tribal-maski
  • Zdobione parawany z mosiądzu pochodzące z Indii
  • Pierzaste, dekoracyjne kapelusze juju z Kamerunu
westwing-modern-tribal-juju
  • A na koniec: drewniane figurki, naszyjniki z muszelek porcelanki i sznurki paciorków, dzięki którym uzupełnisz plemienną aranżację.
westwing-modern-tribal-collage-resized

Dołącz do naszego stylowego plemienia!

Zdjęcia: Living4Media i The Interior Archive

Kamila Goworek

Czy korzystasz już z aplikacji Westwing?

Pobierz
Pobierz
Offline