Muzyka dla oczu

W szkole średniej Twoja muzyczna obsesja znajdowała wyraz w postaci pomiętych plakatów rozwieszonych na ścianie? Jak dziś pasja do glam rocka lub jazzu może przełożyć się na wystrój wnętrz? Dowiedz się, jak przenieść gust muzyczny na styl wnętrzarski.

westwing-muzyka-dla-oczu-glam-jazz

Glam rock i Ty

Mroczny, ale błyszczący, ekstrawagancki, ale niezwykle szykowny: krzykliwy, nieco androgeniczny i szalenie stylowy glam rock czarował i fascynował Brytyjczyków już w latach 1971-75. W glam rocku najważniejszy jest luksus z odrobiną przesady. Zobacz, jak urządzić wnętrze pełnej eleganckiej dekadencji glam rocka.

westwing-muzyka-dla-oczu-glam-jazz-3

Porzuć tradycyjne kolory. W tym stylu dominuje czerń, którą jednak warto urozmaicić kobaltem, szkarłatem, mocnym turkusem lub fuksją. Wybierz jedną ze ścian i pomaluj ją na czarno. Taka ściana będzie wyjątkowym tłem do eksperymentów z barwami.

Pokochaj blask. Od lustrzanych powierzchni komód, przez metaliczne tapety po lakierowane krzesła: odbijające światło przedmioty to znak rozpoznawczy glam rocka.

westwing-muzyka-dla-oczu-glam-jazz-2
westwing-muzyka-dla-oczu-glam-jazz-1

Zdobądź się na odwagę! Śmiałe rozwiązania, krzykliwe dekoracje i nieskromne meble oraz kryształowe, najlepiej czarne żyrandole i złote szafy dadzą początek niejednej ciekawej rozmowie, nie tylko o muzyce.

Baw się światłem, by stworzyć dość ciemne, nastrojowe otoczenie kontrastujące z nielicznymi plamami koloru.

Metal jest ważny, dlatego dodaj kilka industrialnych akcentów, takich jak metalowe uchwyty, klamki, balustrady.

Eksperymentuj z teksturami materiałów. We wnętrzu w stylu glam rock nie może zabraknąć aksamitnych, czarnych poduch.

westwing-muzyka-dla-oczu-glam-jazz-4

All that jazz!

Rytm, swing, improwizacja, hipnotyczna mieszanka stylów muzycznych, wpływy z całego świata i fascynująca historia – jazz to niewyczerpane źródło inspiracji, także wnętrzarskich. Jego oryginalność i artyzm najlepiej przetłumaczyć można na styl loftu, którego uroda i wyjątkowość także naznaczona jest przez historię.

westwing-muzyka-dla-oczu-glam-jazz-6

Tutaj liczy się kreatywność. Stwórz wnętrze, którego styl będzie opierał się na kontrastach: połysk i mat, struktura i gładkość, mrok i światło.

• W jazzowym lofcie ściany stają się scenografią indywidualnej ekspresji, więc odważnie wybieraj meble, które mają dla Ciebie znaczenie. Mosiężny stół, stalowa konsola, drewniany regał na książki rodem z magazynu lub skórzany, nieco podniszczony fotel dodadzą wnętrzu autentyczności.

• Skup się na fabrycznej palecie kolorów i nie bój się szarości i czerni. Ciemne kolory pomogą stworzyć kojące, przytulne i jednocześnie eleganckie wnętrze. Wiele przedmiotów doskonale prezentuje się na czarnym tle.

• Wybieraj i podkreślaj naturalne materiały: chropowate cegły, beton, żywice, kamień i drewno.

Poczuj się jak gwiazda. Za pomocą reflektorów i przemysłowych lamp stwórz sceniczne oświetlenie rodem z jazzowego klubu.

Dodaj wnętrzu energii mocnymi, szlachetnymi kolorami: szmaragdem, przydymionym różem lub ciemnym brązem z domieszką szarości.

westwing-muzyka-dla-oczu-glam-jazz-5

Zdjęcia: Living4Media & Getty Images

Kamila Goworek

Czy korzystasz już z aplikacji Westwing?

Pobierz
Pobierz
Offline