Nkuku: czar egzotyki

Etniczne rytmy, wyjątkowe materiały i niezwykłe formy – jeśli chcesz, by Twój dom przepełniła atmosfera egzotyki, marka Nkuku jest dokładnie tym, czego potrzebujesz! Wystarczy tylko zobaczyć te piękne akcesoria i dodatki, by dać się uwieść ich prostocie i naturalnemu czarowi.

Westwing-brand-Nkuku (19)
Westwing-brand-Nkuku (10)

Podróż dookoła świata

Zamiłowanie do wędrówek, podziw dla prawdziwego, tradycyjnego rzemiosła oraz fascynacja egzotycznymi miejscami dały początek firmie specjalizującej się w niezwykłych akcesoriach i dodatkach do domu. Nkuku współpracuje z artystami i rzemieślnikami z całego świata i poszukuje niecodziennych rozwiązań dekoracyjnych. Celem firmy jest nie tylko sprzedaż, ale także wspieranie i promowanie utalentowanych twórców. Tylko w ten sposób – jak twierdzą jej założyciele – można sprawić, że naturalne materiały i formy zyskają większą popularność.

Westwing-brand-Nkuku (16)
Westwing-brand-Nkuku (8)

Egzotyczna nazwa firmy odnosi się do oryginalnych produktów. Nkuku to w dosłownym tłumaczeniu chata w jednym z języków w Zambii. Choć siedziba firmy nie znajduje się w Afryce, tylko w angielskim Devon otoczonym polami i lasami, można tu wyczuć pasję podróży i przygód. Dziś produkty Nkuku znane są na całym świecie i rozpoznawane jako symbol oryginalnego, ekologicznego designu i wyjątkowego rzemiosła.

Westwing-brand-Nkuku (5)
Westwing-brand-Nkuku (2)

Trzy filary działalności

Działalność Nkuku opiera się na trzech głównych zasadach, dzięki którym firma osiągnęła sukces, a oferowane przez nią produkty cieszą się popularnością na całym świecie.

Etyka

Nkuku współpracuje z niezależnymi manufakturami, wspiera projekty społeczne oraz dostawców starając się tworzyć zażyłe, trwałe relacje. Przedstawiciele firmy regularnie odwiedzają kraje, w których pracują rzemieślnicy, pilnując, by ich warunki pracy były jak najlepsze.

Westwing-brand-Nkuku (3)

Ekologia

To, co etniczne, musi być naturalne. Nkuku oferuje tylko to, co naturalne, od produktów po opakowania. Wiele artykułów z oferty Nkuku to rzeczy z recyklingu, do produkcji których wykorzystano ubrania, metal lub szkło.

Westwing-brand-Nkuku (9)

Ręczne wykonanie

Dekoracje, dodatki I akcesoria, które zostały ręcznie wykonane, mają niepowtarzalny charakter, a co za tym idzie, są cenne i wyjątkowe. Tradycyjne rzemiosło to jedna z cech charakterystycznych produktów firmy Nkuku.  Nic przecież nie może zastąpić umiejętności, doświadczenia I wiedzy przekazywanych z pokolenia na pokolenie w rodzinach rzemieślników pracujących dla firmy.

Westwing-brand-Nkuku (4)

Zdjęcia: Nkuku

Kamila Goworek

Czy korzystasz już z aplikacji Westwing?

Pobierz
Pobierz
Offline