Noc spadających gwiazd. Przenieś magię do swojego mieszkania

Przygotuj się na noc pełną magii. Letnie niebo po raz kolejny roziskrzy się deszczem meteorów, dając hipnotyzujący spektakl. Perseidy zaczynają się pojawiać od połowy lipca, jednak podziwianie ich w noc spadających gwiazd, przypadającą 12 sierpnia, stało się już tradycją.

Można wtedy zaobserwować prawdziwy balet meteorów. Nic nie powinno konkurować z jego ulotnym pięknem, dlatego w niektórych miastach gasną dla niego latarnie. Wiele osób wybiera się w miejsca, gdzie nie docierają światła metropolii, by w zupełnej ciemności wpatrywać się w zagadkowo migoczące sklepienie. Prawdziwa magia.

Rozgwieżdżone niebo skrywa w sobie tajemnicę, dlatego tak fascynuje i nieustannie inspiruje. Jest źródłem wielkich odkryć, także w świecie designu. Zanim nadejdzie ta noc, wybierz się z nami w podniebną podróż i zobacz, jak zatrzymać na dłużej czar spadających gwiazd.

Design w stylu gwiazd

Światowi projektanci mody nie ukrywają inspiracji kosmosem. Niezapomniana kreacja Nicole Kidman z MET Gali 2016 jest tego najlepszym dowodem. Zjawiskowa suknia projektu Alexandra McQueena, wyszywana setkami gwiazdek skrzących się na tle czarnej tkaniny, oczarowała wszystkich. Wzór przypominający nocne niebo pojawiał się także na ostatnich pokazach Valentino czy Christiana Diora. Minitorebka od Prady, zdobiona kometami i księżycami zdobyła serca blogerek i miłośniczek mody.

Projektanci wnętrz także sięgają po inspiracje do gwiazd. Widać to w aranżacjach utrzymanych w kontrastującej kolorystyce. Barwy nocy pojawiają się w nich w postaci mocnych akcentów, takich jak fotel czy sofa. Dopełnione lśniącym złotem lub srebrem, tworzą elegancki wystrój z nutą dark glamour. Wyjątkowy klimat podkreślają dodatki ze wzorami nawiązującymi do astrologii, takimi jak gwiazdozbiory, znaki zodiaku, księżyc. Ten ostatni jest również ikoną mody alternatywnej – gdziekolwiek się pojawi, wprowadza aurę ezoterycznej tajemniczości. Właśnie dlatego uwielbia go styl boho.

Magia na życzenie

Średnice gwiazd sięgają milionów kilometrów, jednak z Ziemi wyglądają jak maleńkie iskierki. Ten efekt możesz przenieść do aranżacji. Wystarczy zawiesić lampki, które po zmroku rozbłysną ciepłym światłem. Umieść je tuż pod sufitem, opleć ramę łóżka lub nonszalancko zarzuć na lustro. W ten sposób stworzysz prawdziwie magiczny klimat. I to przez cały rok.

Autor: Sandra Zielińska

Westwing Magazyn

Czy korzystasz już z aplikacji Westwing?

Pobierz
Pobierz
Offline