Oczko prawe, oczko lewe

Zapowiada się zima pod hasłem „hand made!” To, co wywoła prawdziwą wichurę w świecie designu, to robótki na drutach. A więc zaopatrzmy się w szydełka, druty, włóczki i bierzmy się do pracy! Albo buszujmy po sklepach w poszukiwaniu ubrań dla naszych mebli. Otulmy nie tylko siebie, także nasz dom.

Termofor

Stary, dobry termofor ogrzewa nas w chłodne wieczory. Tej zimy powinien być modnie ubrany. I nie chodzi tylko o to żeby stylowo wyglądał, ale także o to, że otoczony prawdziwą wełną dłużej trzyma ciepło.

Zdjęcie: Olaf Szczepaniak/Jahreszeiten Verlag Syndication/East News

Poszewki

Dziergane poszewki ocieplą każde wnętrze. Dosłownie (miło jest oprzeć się o miękką dzianinę) i w przenośni (sam widok sprawia, że wnętrze staje się przytulne). Można je zrobić na drutach albo przerobić niemodny sweter. Nie wyrzucaj rękawów. Na kolejnym zdjęciu podpowiemy Ci jak możesz je wykorzystać.

02_Oczko-prawe-foto-big
Zdjęcie: Janne Peters/Picture Press/East News

Kubek

Zdarza Ci się naciągać rękawy swetra na dłonie żeby wziąć w nie gorący kubek z herbatą? Wykorzystaj ten pomysł i zrób praktyczne osłonki na szklanki. Projektanci zainspirowani ideą ręcznych robótek tworzą ceramikę, która wygląda jak zrobiona na drutach. „Wydziergane” mogą być także talerze, dzbanki i wazony.

03_Oczko-prawe-foto-big
Zdjecie: Jan Brettschneider/Jahreszeiten Verlag Syndication/East News

Narzuta

W tym sezonie na narzutę trzeba spojrzeć jak na wielki szal. Najmodniejsze są pledy jednokolorowe, w całości wykonane z tej samej wełny. Różnorodność przynoszą nie kolory, ale wzory. Wszystkie są dozwolone. Ścieg ryżowy lub jersey, warkocze pojedyncze lub podwójne.

04_Oczko-prawe-foto-big
Zdjęcie: Silke Zander/Picture Press/East News

Stołek

Jeszcze niedawno, żeby odświeżyć stary mebel, potrzebne były farba i pędzel, albo tkanina i maszyna do szycia. Dziś stawiamy na wełnę i druty. Siedziska przykryte dzierganymi pokrowcami stają się miękkie i bardzo miłe w dotyku. Stołki można ubrać nie tylko w „sweterek”, ale także w „skarpetki” – to nowa wersja filcowych podkładek do mebli.

05_Oczko-prawe-foto-big
Zdjęcie: Janne Peters/Picture Press/East News

Dywan

06_Oczko-prawe-foto-big

Zabawa skalą najbardziej widoczna jest na dywanach. Oczka mogą mieć nawet kilka centymetrów długości. Wyobraźnia podpowiada nam, że są zrobione na ogromnych drutach. To jest właśnie efekt najmodniejszy tej zimy.

Zdjęcie: Olaf Szczepaniak/Jahreszeiten Verlag Syndication/East News

 

Czy korzystasz już z aplikacji Westwing?

Pobierz
Pobierz
Offline