Od serca

Heart Cone Chair, projekt: Verner Panton

W 1958 roku Verner Panton zaprojektował krzesło „Chair Cone”, które wygada jak zwinięty płatek czerwonej róży. Rok później „złożył” ze sobą dwa krzesła i stworzył fotel w kształcie serca. Przez ponad 50 lat „Heart Cone Chair’ jest symbolem miłości. Zwłaszcza model w czerwonej wersji kolorystycznej.

01-od-serca-foto2
Zdjęcie: Serwis prasowy Vitra

Anna G, projekt: Alessandro Mendini

Projektanci także zakochują się na zabój. Miłość przyszła do Alessandra Mendiniego w tym samym czasie, co zlecenie na projekt korkociągu. Artysta kierował się sercem i zaprojektował „Annę G.”, korkociąg który szybko stał się ikoną designu oraz ikoną marki Alessi. Wielu widzi w tym projekcie hołd dla kobiecości, ale jest to przede wszystkim hołd dla miłości.

02-od-serca-foto2
Zdjęcie: Serwis prasowy Alessi

„Him” i „Her”, projekt: Fabio Novembre

Projektant Fabio Novembre zafascynowany kultowm krzesłem „Panton”, zinterpretował je na swój sposób. W plastikowej formie odcisnął sylwetki kobiety i mężczyzny. Swoim krzesłom nadał nazwy „Her” i „Him”. Krzesła mają plecy, talie i pośladki, ale jak mówi projektant… nie czują wstydu.

03-od-serca-foto2
Zdjęcie: Serwis prasowy Casamania

Loveseat, projekt: Karim Rashid

Ulubionym kolorem Karima Rashida jest… różowy! Jego meble także szokują. Dwa różowe siedziska, które nawiązują do płatków i żółty kubełek na kostki lodu przedstawiający kwiatowy słupek to fotel „Loveseat” zaprojektowany dla Veuve Clicquot, znakomitej marki szampanów. Komercyjne siedzisko od razu zostało skojarzone z romantycznymi chwilami we dwoje i szybko stało się meblem do awangardowych wnętrz.

04-od-serca-foto2
Zdjęcie: Serwis prasowy Veuve Clicquot

The Love Explosion, projekt: Jamie Hayon

Ufoludek lub klaun oddaje swoje serce pięknej, choć nieco dumnej, kobiecie. Historia miłości przedstawiona z humorem, ale także z głębokim designerskim podtekstem. Niezwykły fotel, w którym siedzi dama to „Showtime Single Poltrona with cover” przełomowy projekt w karierze Jaime Hayona, całość to figurka z porcelany ze złoceniami z najwyższej jakości złotem.’

05-od-serca-foto2
Zdjęcie: Serwis prasowy Lladro

Czy korzystasz już z aplikacji Westwing?

Pobierz
Pobierz
Offline