Pallone-Paradise: wyjątkowa kolekcja Leolux

Leolux to holenderska marka, która tworzy meble przyszłości — wygodne, funkcjonalne i zaskakujące. Jej wizytówką są między innymi oryginalne krzesła z serii Pallone. Teraz te perełki designu wracają w zupełnie nowej odsłonie jako część kolekcji Pallone-Paradise inspirowanej światem ptaków. Jesteś rannym ptaszkiem? Wstań wcześnie i odkryj najnowsze modele krzeseł Leloux w specjalnych kampaniach sprzedażowych Westwing! Zanim wyruszysz na zakupy, spróbujemy jednak opowiedzieć Ci nieco więcej o twórcach tych niezwykłych mebli.

oryginalne krzesła Leolux

Firma Leolux rozpoczęła swą działalność w 1934 roku pod nazwą „Zuid-Nederlandse Clubmeubelfabriek” i na początku zajmowała się projektowaniem mebli o dość klasycznym wzornictwie. W 1948 roku zmiana właściciela zaowocowała nie tylko bardziej nowoczesną nazwą, ale też nowym podejściem do tworzenia produktów. Dostępne w sprzedaży kolekcje inspirowane były skandynawskim i włoskim designem. Tak narodziło się Leolux, w Mediolanie znane jako „Salone del Mobile”, a w Amsterdamie —„VT Wonen & Designbeurs”.

Lata 80. przyniosły szybki i dynamiczny rozwój firmy. Klucz do sukcesu? Udana współpraca z utalentowanymi designerami, którzy nie bali się odważnych i kolorowych projektów. Na swój wizerunek marka zapracowała jednak nie tylko poprzez śmiałe wzornictwo, ale też nieszablonowe podejście do procesu produkcji. „Meble Leolux powstają dzięki wykorzystaniu tradycyjnych technik rzemiosła i nowoczesnych technologii” — wyjaśnia menadżer Hans Filippini. „Ostateczny wygląd produktu dostosowujemy do życzenia klienta. Można wybierać do woli spośród setek szablonów i kolorów”.

meble marki Leolux

Ikona marki Leolux? To oczywiście wspomniane już krzesła Pallone. Projekt powstał w 1989 roku z myślą o domu przyszłości, ale mimo upływu czasu wciąż można go uznać za futurystyczny. Leolux udowadnia, że wygoda i stylowy wygląd mogą iść ze sobą w parze. Najnowsza odsłona kolekcji Pallone idealnie wpisuje się w styl marki. „Zainspirowało nas piękno świata ptaków. Grafik i artysta Olaf Hajek zdołał uchwycić w swoim projekcie egzotyczną różnorodność ptasiego królestwa. Osiem barwnych krzeseł to dzieło jego wyobraźni”.

meble wypoczynkowe Leolux

Olaf Hajek jest znany w świecie artystów. Berliński twórca pracował dla dużych marek, takich jak Apple, Coca Cola i Hermès. Zostawił też swój ślad w „The New York Times” oraz magazynach „Rolling Stone” i „Vogue”. Teraz do swojego portfolio dołoży projekt przygotowany dla Leolux. Olaf namalował wspaniałe ptaki, które stanowią esensję kolekcji Paradise.

Leolux Olaf Hajek

 

A skoro już o ptakach mowa… „Co sprawia, że ptasi świat jest tak fascynujący? Oczywiście niesamowite kolory. Możesz tu znaleźć wszystkie kombinacje barw, nawet najbardziej nietypowe i zaskakujące. Niezależnie od rajskiej estetyki dostrzegam też wiele podobieństw w tym, jak ptaki budują swoje gniazda i tym, jak ludzie urządzają swoje domy. Od gałązek po piórka — każdy element jest dobierany niezwykle starannie. My robimy dokładnie to samo” — mówi Olaf. Marka Leolux wierzy, że jej klienci urządzają domy z niemniejszym zapałem i precyzją. Dostarczając odpowiednie „materiały”, Leolux pozwala zamienić ich mieszkania w przytulne gniazdka.

atrakcyjna oferta marki Leolux

Patrząc na kolekcję Pallone-Paradise, trudno się dziwić, że innowacja to kluczowy element stylu Leolux. „W naszych projektach najważniejszy jest oryginalny design, wygoda, konstrukcja i idealne wykończenie. Wierzymy, że jeśli nadal będziemy stawiać na innowacyjność, uda nam się zaistnieć na kartach historii meblarstwa” — mówi Hans.

meble marki Leolux w promocyjnych cenach

Zdjęcia i materiały video: Westwing

Agnieszka Adamczyk

Czy korzystasz już z aplikacji Westwing?

Pobierz
Pobierz
Offline