Parvez Taj: kiedy sztuka spotyka się z technologią

Wobec jego fascynujących prac nie można pozostać obojętnym. Złożona technika i niezwykłe materiały w połączeniu ze wspaniałą wizją artysty sprawiają, że jego obrazy urzekają i fascynują. Poznajcie Parveza Taja, kanadyjskiego artystę, który z zamiłowaniem eksploruje możliwości sztuki połączonej z technologią.

westwing-parvez-taj1

Od biznesu do sztuki

Parvez Taj urodził się w 1977 roku w Amherst w Kanadzie. Studiował ekonomię i finanse na uczelni University of Western Ontario. Po raz pierwszy zetknął się z wielkim światem sztuki, kiedy odbywał praktyki w domach mody Calvin Klein i Hugo Boss w Nowym Jorku. Potem współpracował z wieloma sławnymi markami, co pomogło mu zrozumieć wszystkie etapy powstawania dzieł, od pomysłów, po ich implementację.

westwing-parvez-taj2
westwing-parvez-taj8

Kariera Parveza rozpoczęła się w 1999 roku, kiedy odwiedził wystawę sztuki w London, w Ontario. Pociągały go prace takich artystów jak Philip Rubinov, który łączył malarstwo z fotografią. Jako wielki fan fotografii Parvez postanowił poznać bliżej tę technikę. Wkrótce hobby stało się pasją, a następnie – zajęciem na całe życie.

westwing-parvez-taj3

W 2003 roku Parvez Taj stworzył własną markę i założył w Los Angeles firmę, która sprzedaje jego unikatowe obrazy doskonale wpisujące się w nowoczesne wnętrza.

westwing-parvez-taj4

Co sprawia, że obrazy Parveza Taja są tak wyjątkowe?

Technika, którą stosuje Parvez Taj, wyewoluowała z prostej edycji zdjęć i stała się mieszanką wielu warstw i kolorów, które nakładane są na różne powierzchnie, od drewna, przez aluminium, po metal. Artysta zawdzięcza niepowtarzalne efekty teksturom oraz specjalnym tuszom.

westwing-parvez-taj5
westwing-parvez-taj9

Największą inspiracją dla Parveza Taja są podróże i spotkania z nieznajomymi. Jego kolekcje pełne są pomysłów związanych z podróżowaniem: marokańskie akcenty, afrykańskie motywy, miejskie abstrakcje i wiele innych. Jego prace to nie tylko zdjęcia, ale przede wszystkim chwile, wrażenia, zdarzenia uchwycone i zamknięte na płótnie.

westwing-parvez-taj6

Innymi ważnymi tematami są ekologia i środowisko. W swojej twórczości artysta woli wykorzystywać naturalne materiały pochodzące z recyklingu oraz stosuje druk UV uważany za najbardziej przyjazny środowisku.

westwing-parvez-taj7

Zdjęcia: Parvez Taj

Kamila Goworek

Czy korzystasz już z aplikacji Westwing?

Pobierz
Pobierz
Offline