Plumen odkrywa żarówkę na nowo

Połączenie designu z ekologicznym podejściem? Firma Plumen zrewolucjonizowała rynek żarówek tworząc atrakcyjne, pełne klasy, a przy tym ekologiczne projekty. Odkryj tę młodą firmę, która już zdążyła odnieść niebywały sukces i poddaj się czarowi przyjaznego środowisku oświetlenia.

westwing-plumen-1

Dobry początek

Od czasu jej wynalezienia tradycyjna żarówka prawie się nie zmieniała. Jej znany wszystkim, banalny kształt stanowił jednak wyzwanie dla londyńskiej firmy Hulger oraz projektanta Samuela Wilkinsona, którzy postanowili połączyć siły… i wynaleźć żarówkę na nowo. Ich celem był innowacyjny model, który łączyłby nowoczesny design z oszczędnością energii.

westwing-plumen-2

Tak właśnie w 2010 roku powstał model Plumen 001. Świecąca tuba zapewnia doskonałe oświetlenie i zużywa o 80% mniej energii niż konwencjonalne żarówki. W dodatku okres jej trwałości jest osiem razy dłuższy od okresu trwałości standardowej żarówki. Ciekawy kształt i dynamiczny design sprawiają, że to nie tylko przedmiot użytkowy, ale właściwie dzieło sztuki.

westwing-plumen-9

Alternatywna kreacja świetlna spotkała się z ogromnym uznaniem na całym świecie. Projekt został nawet nagrodzony prestiżową nagrodą Brit Insurance Design of the Year w 2011 roku. Żarówka Plumen 001 została włączona do kolekcji takich muzeów jak MOMA w Nowym Jorku i Muzeum Wiktorii i Alberta w Londynie.

westwing-plumen-4

Więcej niż żarówka

Od kiedy pojawił się Plumen, żarówki nie muszą chować się pod kloszem. Teraz warto eksponować ich artystyczne kształty: skręcone paski szkła, proste i eleganckie, świecą delikatnym, ciepłym światłem.

westwing-plumen-5

Ponieważ abażur nie jest już koniecznością, firma oferuje minimalistyczne oprawy, które podkreślają styl żarówek. Tutaj oprawa służy żarówce, a nie na odwrót.

westwing-plumen-6

Żarówki Plumen pobudzają wyobraźnię i pozostawiają pole do interpretacji. Sposoby ich aranżacji są nieskończone: żarówki Plumen urozmaicą wnętrza w różnych stylach nadając im wyjątkowy czar.

westwing-plumen-7
Nazwa Plumen pochodzi od francuskiego słowa plume oznaczającego piórko, co nawiązuje do lekkiej formy żarówek. Co więcej, „lumen” w słowie Plumen odnosi się do jednostki strumienia świetlnego, lumenu.

Zdjęcia: Plumen

Kamila Goworek

Czy korzystasz już z aplikacji Westwing?

Pobierz
Pobierz
Offline