Pomiędzy modą a designem

Przyglądamy się niezwykłemu, wnętrzarskiemu projektowi kreatora mody, Oliviera Lapidusa.

lapidus

Położony w eleganckiej 16. dzielnicy Paryża, zaledwie piętnaście minut spacerem od wieży Eiffela, czterogwiazdkowy Hôtel Félicien to oaza piękna i spokoju. Jego goście mogą podziwiać subtelny wystrój wygodnych hotelowych pokoi lub zrelaksować się w pełnym wizualnych atrakcji barze „Black Bar”. Elegancja, urok i finezja to największe zalety hotelu zaprojektowanego przez Oliviera Lapidusa.

Sławny syn sławnego ojca

Olivier Lapidus, syn popularnego kreatora mody, Teda Lapidusa, który był pionierem wizerunku unisex, zaprojektował ten hotel tak, jakby tworzył pokaz mody. Młody Olivier praktycznie dorastał w atelier ojca: bawił się skrawkami materiałów, wspinał na pokaźny stos zbieranych przez ojca walizek i chłonął panującą tam atmosferę. Jeden szczegół mocno zapadł małemu chłopcu w pamięć: aktówka z metalowymi okuciami, która zainspirowała niesłychanie popularne w latach osiemdziesiątych kanciaste okulary Lapidus. Olivier zgłębiał tajniki mody studiując w Paryżu, a następnie pracował jako dyrektor kreatywny Balmain Homme.

Kiedy w 2008 roku zmarł Lapidus senior, utalentowany syn postanowił kontynuować jego dzieło. Od tego czasu kostiumy, płaszcze i marynarki Oliviera Lapidusa podbijają serca miłośników dobrego stylu. Nic dziwnego, że kiedy spacerujemy po zaprojektowanym przez niego Hôtelu Félicien, odnosimy wrażenie, jakby naszym oczom odsłaniała się niezwykła kolekcja mody.

Pięciopiętrowe dzieło

„Każde z pięter hotelu wyobraziłem sobie jako scenę” – mówił o swojej pierwszej przygodzie z wnętrzarstwem Lapidus. Mamy więc piętro Black, gdzie wszystko, nawet zasłony są czarne, Flannel, gdzie dominuje ponadczasowa flanela, Ruby, czyli hołd dla ulubionego koloru projektanta, piętro Couture, które pozwala nam odbyć nostalgiczną podróż w przeszłość, Pearl poświęcone biżuterii i perłom oraz Sky, piętro najbliższe niebu, urządzone w bieli i błękicie.

W każdym z hotelowych pokoi znajdują się wyjątkowe, nawiązujące do stylu Art Deco meble, wzorzyste dywany i zasłony z włókna szklanego, z którego w 1999 roku Lapidus zaprojektował swoją niepowtarzalną suknię ślubną. „Meble, dywany, materiały, chodniki…a nawet łazienki! Uwielbiam wyzwania, a projektowanie tego hotelu było okazją do stworzenia wyrafinowanego, czystego i autentycznego miejsca”.

Hotel projektu krawca

Lapidus osiągnął pełen sukces. Hôtel Félicien stanowi niezwykłe połączenie ponadczasowego stylu i najnowocześniejszych materiałów. Warto poddać się tej atmosferze zmysłowości i szyku. Wydaje się, że kwintesencję panującej tam atmosfery najlepiej określił sam projektant: „Bardzo podoba mi się nazwa hotelu, Félicien, od łacińskiego felix – szczęśliwy”.

Kamila Goworek

Czy korzystasz już z aplikacji Westwing?

Pobierz
Pobierz
Offline