Prawo kontrastu

Loft w starej kamienicy

Wyrazisty charakter to efekt świadomych ograniczeń. Przede wszystkim ograniczonej palety kolorów. W tym mieszkaniu rządzą czerń i biel. Dopuszczalna jest tylko obecność odcieni pochodnych: szarości.

2

Czerń i biel to klasyka, która stawia określone wymagania: lubi przestrzenie duże, dobrze oświetlone, wysokie. Takie jak to mieszkanie w starej kamienicy. Oryginalna architektura to największy walor tego wnętrza. W takiej sytuacji aranżacja nie powinna przesłaniać jego naturalnego wdzięku, a być dopełnieniem. Piękna podłoga z szerokich desek o ciepłym miodowym odcieniu jest wymarzonym tłem dla kontrastowych połączeń. Do tego kilka drewnianych akcentów: blat stołu, konsoli, drewniany pieniek. Przyjazne tony spływają do wnętrza również dzięki złocistej lampie.

1

Albo-albo. Czerń albo biel. I filiżanki są czarne-białe, i nawet trampki… Tylko pled jest szary, ale też dzielnie trzyma tonację. Jedynie liście bzu zostały zwolnione z dyscypliny kolorów, bo to już inny porządek rzeczy.

3
9

Refleksy. Błyszczy nie tylko złoto lampy; miłe świetlne refleksy rzucają kryształowe szybki w drzwiach, szkło grafiki, szkło wazonu… Flirt ze światłem ożywia wnętrze i dodaje mu lekkości.

4

Komoda stylizowana na biblioteczny katalog to jeden z tych mebli, które do loftu pasują jak ulał. Są nawet obowiązkowe!

5
6

Czarne kule światła? Czego się nie robi dla podbicia efektu!

8

Grafika – oczywiście graficzna; lampiony – oczywiście graficzne: proste formy w czarnych ramkach. A krople złota na komodzie, to taka loftowa biżuteryjna ekstrawagancja.

10

W takiej mobilnej skrzyni, bardzo industrialnej w charakterze, wjeżdżają do salonu poduszki. Oczywiście czarno-białe.

11

Pełna harmonia. Takie drzwi to skarb: witrażowe przeszklenia z fazowanych kryształowych szybek. Zdyscyplinowana aranżacja pozwala podziwiać ich urodę.

13

Jak się ma za oknem taki skarb w postaci soczystej zieleni, trzeba zrobić wszystko, by to wyeksponować. To znaczy po pierwsze nie przesłaniać okna, nawet najpiękniejszą zasłoną. Efekt najwyżej można wzmocnić – np. ustawiając na parapecie gałązki roślin.

7
14

Kolekcja szkieł do wyrobu wina na loftowym stoliku nadaje wnętrzu lekkości, ale nie przesłania rysunku szprosów werandy.

15

Westwing Magazyn

Czy korzystasz już z aplikacji Westwing?

Pobierz
Pobierz
Offline