Relaks pod ręką

Stoliki kawowe służą nie tylko do odstawienia filiżanki z kawą. Na blacie można także położyć: książkę, magazyn, ręczne robótki, okulary, laptop, krzyżówkę, długopis… Wszystko to, co jest potrzebne do idealnej chwili wypoczynku. Oto nasze pomysły na praktyczne coffee table

Nogi alternatywne

Zerwijmy ze schematem. Blat można zrobić z płyty, z desek, ze sklejki. A nogi ze stosu magazynów ilustrowanych. I wcale nie jest to design do pokoju nastolatka. Stosy woluminów już dawno są wykorzystywane jako kolorowa dekoracja. W tym rozwiązaniu zyskały funkcję praktyczną.

RELAKS POD RĘKĄ
Zdjęcie: Douglas Gibb/GAP Interiors/East News

Układ mobilny

Odkryj moc mobilnych stolików! W zależności od modelu mogą się rozkładać, obracać, posiadać schowki, szuflady i półeczki. A nawet składać z kilku modułów, które można zsuwać w jeden większy blat, lub rozsuwać i używać jako kilka małych stolików.Obejrzyj stoliki modułowe w kampanii Menzzo Design.

RELAKS POD RĘKĄ
Zdjęcie: Douglas Gibb/GAP Interiors/East News

Plaster drewna

Styl rustykalny kocha drewno. Najchętniej w jego najczystszej formie. Projektanci wykorzystują ten bezpieczny trend i pokazują, jak ze zwykłego pnia wydobyć jego naturalne piękno. Warto zachować korę, podkreślić pęknięcia i słoje. Drewno zawsze czaruje. Także podczas wieczornej chwili odpoczynku.

Relaks pod ręką
Zdjęcie: Bieke Claessens/GAP Interiors/East News

Stolik ze skrzyni

Moda na stoliki ze skrzyń nigdy nie przeminie. Drewniane skrzynie pasują do stylu rustykalnego, typowe kufry podróżne są idealne do loftów, skrzynie malowane na biało sprawdzą się w stylu prowansalskim, a skrzynie obite skórą z bogatymi okuciami będą pasowały do glamour. W każdym przypadku zyskuje się także miejsce do przechowywania!

Relaks pod ręką
Zdjęcie: Nick Carter/GAP Interiors/East News

Mały pomocnik

Na pewno nie raz zdarzyło Ci się położyć książkę lub postawić filiżankę na oparciu kanapy. Nie jest to ani bezpieczne, ani wygodne, dlatego proponujemy lepsze rozwiązanie. Niektóre kanapy modułowe mają w pakiecie stolik mocowany do podłokietnika. Najmniejszy stolik świata. I najpraktyczniejszy, bo jest odpowiedzią na potrzebę.

Relaks pod ręką
Zdjęcie: Uwe Dahlmann/Jahreszeiten Verlag Syndication / East News

Sytuacje nieoczywiste

Rozejrzyj się dookoła i zwróć uwagę na przedmioty, które mimo, że mają zupełnie inną funkcję, mogą stać się stolikiem. Co powiesz na sanki? Są długie, wąskie, jak na stolik-jamnik przystało. Są też mobilne, łatwo będzie zmieniać ich miejsce.

Relaks pod ręką
Zdjęcie: Colin Poole/GAP Interiors/East News

Tekst: Marta Suchodolska

Czy korzystasz już z aplikacji Westwing?

Pobierz
Pobierz
Offline