Rewolucja w kuchni

Grohe
Zioła, herbata, kawa – bez czekania dzięki bateriom Grohe Red.
Zdjęcie: serwis prasowy Grohe

 

Baterie do zadań specjalnych

Postęp w tej dziedzinie jest niezwykły. I nie chodzi tylko o design – bateria dopasowana stylem i kolorem do zlewozmywaka to dziś standard. Równie ważne, a może ważniejsze jest to co ma w środku i co potrafi. Wcale nie tak dawno krany „zeszły ze ścian” i stanęły przy zlewie. Popularne stały się modele jednouchwytowe. Głowice mosiężne zostały zastąpione trwalszymi – ceramicznymi. Pojawiły się też baterie z pierścieniami lub przyciskami ograniczającymi nadmierny wypływ wody i perlatorami napowietrzającymi strumień.

To dla oszczędności kurczących się zasobów wody, a i naszego portfela.Jakby tego było mało baterie kuchenne mają teraz wyciągane wylewki dają się obracać nawet o 360 stopni, a także kłaść. I mogłoby się zdawać, że w tej dziedzinie wiele już nie zaskoczy, a jednak…

grohe
Zioła, herbata, kawa – bez czekania dzięki bateriom Grohe Red.
Zdjęcie: serwis prasowy Grohe

Wrzątek? Proszę bardzo

Aż trudno uwierzyć, że strumień o temperaturze 100 st. C popłynie z baterii kuchennej. Nie musimy już czekać aż woda zagotuje się na kuchence ani włączać czajnika elektrycznego (każde jego uruchomienie to potężny pobór prądu), bo bateria z systemem Grohe Red® dostarczy wrzątek błyskawicznie. Wystarczy zamontować pod zlewozmywakiem (może być najzwyklejszy) bojler i zależnie od jego wielkości mamy do dyspozycji od 3 do 6 litrów gorącej wody. Bardzo ważne jest to, że nie musimy się martwić o bezpieczeństwo dzieci. Nie ma żadnego ryzyka oparzenia.

Bateria się nie nagrzewa (ma opatentowany system izolacyjny Grohe Cool Touch®), a certyfikowana blokada ChildLock (uchwyt trzeba najpierw pociągnąć, potem przekręcić) chroni najmłodszych przed wypadkiem.
System Grohe Red® dostępny jest w dwóch wersjach. „ Mono” ma oddzielną wylewkę, tylko do wrzątku, „Duo” pozwala korzystać ze zmieszanej zimnej i ciepłej wody (jak tradycyjna bateria) oraz z wrzątku. W obu wersjach w zestawie jest bojler z mocowaniem.
W tym przypadku zaleca się, żeby baterie te były montowane przez instalatorów, którzy zostali przeszkoleni przez firmę Grohe.

Gorąco i bezpiecznie

Przy bateriach podających wrzącą wodę bezpieczeństwo to sprawa najwyższej wagi.
Grohe daje podwójną gwarancję:
1. Technologia CoolTouch®
chroni baterie przed nagrzaniem tak dobrze, że możesz ich dotykać bez ryzyka poparzenia. Są bezpieczne i dla dzieci, i dla roztargnionych dorosłych.
2. Blokada ChildLock eliminuje ryzyko poparzenia się przez dzieci. Aby odkręcić wrzątek trzeba najpierw pociągnąć i dopiero potem przekręcić lewy uchwyt. Po puszczeniu uchwyt automatycznie wraca do swojej pierwotnej pozycji i odcina przepływ wody.

grohe
Grohe Blue serwuje od ręki gazowaną schłodzoną wodę z… kranu.
Zdjęcie: serwis prasowy Grohe

Na życzenie – filtrowana gazowana

Gwarantuje ją rodzina baterii Grohe Blue®. W tym systemie, zależnie od modelu, pod zlewem montuje się urządzenie chłodzące (serwuje wodę w wybranej przez nas od 6 do –10 st. C), filtr oraz saturator. Specjalna bateria wyposażona jest w dwa wewnętrzne kanaliki: jeden do filtrowanej wody pitnej, drugi do wody użytkowej. Lewym pokrętłem uruchamiamy wodę filtrowaną. Jeśli wybieramy wersję Grohe Blue® Chilled & Sparkling będziemy korzystali z wody gazowanej.

Kolor podświetlenia LED na pokrętle oznacza poziom bąbelków w wodzie: niebieski – woda niegazowana, turkusowy – lekko gazowana, zielony – mocno gazowana. Wyświetlacz przypomina również, kiedy trzeba wymienić filtr. Zrobimy to bez pomocy instalatora, jednak konserwację tego modelu lepiej jest powierzyć serwisowi firmy.
Dla tych, którzy piją tylko wodę niegazowaną, lepsza będzie wersja Grohe Blue® Pure. To bateria z systemem filtrów, ale bez urządzenia chłodzącego i saturatora. Niegazowanej wody z kranu Grohe Blue® można oczywiście używać do parzenia kawy lub herbaty. Wszystko dzięki temu, że jest bardzo dokładnie oczyszczana z pyłów, metali ciężkich, pozbawiona zapachu chloru, a dzięki niskiej zawartości wapnia nie trzeba tak często odkamieniać urządzeń takich jak np. żelazko czy ekspres do kawy.
I w tym przypadku o montaż warto poprosić fachowca.

grohe
Grohe Minta Touch – praktyczna i wygodna, trudno ją pobrudzić.
Zdjęcie: serwis prasowy Grohe

Dotknij lub przesuń

Zbliżając ręce lub dotykając wylewki wierzchem dłoni, nadgarstkiem lub przedramieniem –uruchamiasz strumień. Tak działa Grohe Minta Touch®. Za sprawą technologii Easy Touch bateria reaguje na najdelikatniejszy dotyk. Ale możemy też zrobić to w sposób tradycyjny za pomocą dźwigni. Pozwala ona regulować temperaturę i natężenie strumienia wody. Grohe Minta Touch łączy dwa rodzaje obsługi. Jeśli więc mamy czyste dłonie – używamy dźwigni, ale gdy zagniatamy ciasto – dotykamy, np. przedramieniem. W ten sposób bateria zawsze pozostanie czysta.

Wylewka (obrotowa i wyciągana) może mieć kształt litery C lub L. Bateria jest bezpieczna dla dzieci, gdyż za pomocą dotyku standardowo włącza się zimna woda. Po zamontowaniu dodatkowo elementu Grotherm Micro mamy możliwość ustawienia temperatury i włączenia ciepłej wody, ale i przy tej opcji wyeliminowane zostało ryzyko poparzenia. Bez problemu założy ją pan “złota rączka”, bo producent dołącza precyzyjny opis jak to zrobić. Nic, tylko… zmywać.

Czy korzystasz już z aplikacji Westwing?

Pobierz
Pobierz
Offline