Rośliny do domu: wśród liści i kwiatów

Żywe rośliny ożywią wnętrze! Odkryj jeden z najnowszych trendów wnętrzarskich i spraw, by Twój dom wyglądał harmonijnie i przyjaźnie.

Westwing-rosliny

Na zewnątrz i wewnątrz

Zgodnie z zasadą „bring outdoors indoors” nawet we własnym domu możesz poczuć się jak na łonie natury. „Miejska dżungla” lub „botaniczny dom” były bardzo modne w 2015 roku, a lata 2016-2017 przyniosą kontynuację tego trendu.

Zielony dom, zdrowy dom

Otaczające Cię rośliny sprawią, że poczujesz się lepiej i ożywią wnętrze. Pomogą oczyścić powietrze w domu i zapewnią niezbędny do życia tlen. Ważne, by roślin nie zabrakło tam, gdzie uczysz się lub pracujesz.

westwing-rosliny-w-terrarium

Zielone trendy

Więcej oznacza… więcej! Zwłaszcza, jeśli chodzi o kwiaty. Duże, liczne i wszędzie – oto zasada, która powinna Ci przyświecać. W kuchni, w salonie, w sypialni, a nawet w łazience. Duże rośliny egzotyczne sprawią, że poczujesz się jak w tropikach! Kolorowe, nieduże doniczki z kwitnącymi roślinami dodadzą koloru i… stylu. Oto, co jest teraz szalenie modne:

 • Kaktusy i sukulenty pod kloszem, w małej szklarence lub terrarium
 • Botaniczne zakątki, czyli rozmaite rośliny w dużej liczbie ustawione na tacy, komodzie lub wózku barowym
 • Kwiaty wiszące w koszykach wykonanych ze sznurka
 • Rośliny stojące na kolumnach i postumentach
Westwing-rosliny-orchidea

Najmodniejsze rośliny

Do wyboru, do koloru! Wśród roślin każdy znajdzie coś dla siebie. Oto nasza piątka zielonych faworytów:

 • Kencja: zielona, niewymagająca palma.
 • Hotrensja: zachwycą Cię jej różowe i niebieskie kwiaty.
 • Sukulenty: bardzo dekoracyjne i wytrzymałe. Najbardziej znanym sukulentem jest kaktus, choć w tej rodzinie można znaleźć rośliny o różnych kształtach, kwitnące lub nie.
 • Falenopsis: ta elegancka roślina z rodziny storczykowatych może mieć kwiaty o różnych kolorach: białe, różowe, fioletowe lub purpurowe.
 • Areka: piękna, egzotyczna palma, która będzie wyglądać ciekawie w każdym wnętrzu.
Westwing-rosliny-bambus

Idealna roślina do każdego pokoju

Każde pomieszczenie w domu spełnia inną funkcję, dlatego w każdym powinny znaleźć się inne rośliny.

 • W łazience: tam, gdzie panuje duża wilgotność, idealnie sprawdzą się rośliny tropikalne. Wybierz bambus, paprocie, aloes i palmy. Wszystkie lubią światło, więc postaw je przy oknie.
 • W sypialni: jeśli wietrzysz ją często, wybierz rośliny, które lubią chłodniejsze otoczenie. Unikaj roślin kwitnących, bo ich zapach może przeszkadzać Ci w spaniu. W sypialni dobrze sprawdzą się fikusy i sansewierie.
 • W salonie: jeśli jest przestronny, wybierz duże, egzotyczne rośliny, takie jak palmy, bananowce i juki. Jeśli Twój salon nie jest duży, ozdób go sukulentami.
 • W kuchni: najlepszym kuchennym rozwiązaniem będą zioła. Zioła lubią światło, dlatego warto postawić je w pobliżu okna.
westwing-zioła

Łatwe w utrzymaniu

Podróżujesz? Często wyjeżdżasz? O tym, by podlać kwiaty, przypominasz sobie dopiero wtedy, gdy patrzysz na smutne, suche liście? Kaktusy i sansewierie ułatwią Ci życie: nie wymagają częstego, regularnego podlewania, dobrze poradzą sobie zarówno w słońcu, jak i w cieniu. A na dodatek oczyszczają powietrze!

westwing-kaktusy
Westwing-rosliny-sanseweria

Zdjęcia: Living4Media i Fotolia

Kamila Goworek

Czy korzystasz już z aplikacji Westwing?

Pobierz
Pobierz
Offline