Safavieh: couture dla domu

Od Iranu po Nowy Jork – w ciągu stu lat marka Safavieh stała się swoistym punktem odniesienia w świecie designu. Odkryj fascynującą rodzinną historię Safavieh!

Couture dla domu

Safavieh – sto lat historii

W 1914 roku w irańskim mieście Isfahan Kazem Yaraghi założył firmę Safavieh. Niepokoje związane z wybuchem rewolucji w Iranie zmusiły rodzinę Kazema do przeniesienia firmy w bezpieczniejsze miejsce. Pierwszy sklep Safavieh poza granicami Iranu powstał przy legendarnej, nowojorskiej Madison Avenue. Wkrótce o ręcznie tkanych, cennych dywanach Safavieh usłyszał cały świat.

Couture dla domu 2

W latach 90. firma stworzyła pierwszą kolekcję mebli i dodatków, których czar szybko docenili znani projektanci. Dzięki temu marka mogła podjąć owocną współpracę z takimi sławami jak Thomas O’Brian, Ralph Lauren lub Martha Stewart.

Dziś, sto lat od powstania, Safavieh stało się swoistym punktem odniesienia w świecie designu i dekoracji. Firmę, która zawsze pozostaje wierna swojej przeszłości i swojemu dorobkowi, prowadzą teraz wnukowie Kazema Yaraghi.

Couture dla domu 3

Jakość, rzemiosło i styl

Z pokolenia na pokolenie właściciele Safavieh zawsze dbali o najwyższą jakość produktów, co znalazło odzwierciedlenie w postaci uznania sławnych projektantów i architektów oraz przyznawanych firmie licznych nagród.  Dbałość o wysoką jakość widać szczególnie w procesie produkcji. Niezależnie od tego, czy chodzi o stylowe meble, czy ręcznie tkane dywany, marka Safavieh pozostaje wierna sprawdzonym technikom i tradycyjnemu rzemiosłu.

Couture dla domu 4

Tradycja nie zamknęła jednak drogi innowacji. Projekty Safavieh, łączące orientalne wpływy z inspiracjami Haute Couture i amerykańskim szykiem, są ciągle świeże i wywierają ogromny wpływ nawet na awangardowe style wnętrzarskie.

Couture dla domu 5

Odkryj piękno luksusowych dywanów o geometrycznych wzorach, luster w słonecznych odsłonach ram i tapicerowanych, barokowych krzeseł!

 

Kamila Goworek

Czy korzystasz już z aplikacji Westwing?

Pobierz
Pobierz
Offline