5 trendów prosto z Salone del Mobile 2016

Od fornirowanych lamp po burleskowe siedziska i drzwi w drzwiach – tegoroczne, odbywające się już po raz 55 targi meblowe w Mediolanie, Salone del Mobile, stanowiły mieszankę nowoczesności i nostalgii. Przedstawiamy 5 świeżutkich trendów prosto z włoskiej stolicy wnętrzarskiego stylu.

westwing-magazyn-targi-w-mediolanie-salone

1. Inspirowane Memphis

Elektryczne wzory, różnokolorowe pasy, prążki, kreski, koła, niegrzeczne kształty i nietypowe rozwiązania są wszędzie – a to wynik inspiracji ruchem zapączątkowanym przez grupę Memphis, który narodził się w 1981 roku w Mediolanie.

westwing-salone-del-mobile-4
westwing-salone-del-mobile-10
westwing-salone-del-mobile-11
westwing-salone-del-mobile-memphis

2. Krata i siatka

Linie, romby i kwadraty, proste szachownice i misterne metalowe konstrukcje: tak prezentują się nowoczesne wersje bardzo funkcjonalnych mebli i dodatków. Ta subtelna geometria doda przestrzeni i niezwykłego wymiaru każdemu wnętrzu.

westwing-salone-del-mobile-13
westwing-salone-del-mobile-16
westwing-salone-del-mobile-8
westwing-salone-del-mobile-20

3. Szarość w błysku i macie

Szarość pozostaje kolorem, który pasuje do wszystkich rodzajów aranżacji i zawsze wygląda nowocześnie, zwłaszcza kiedy połączymy jego różne odcienie i różne faktury. W tym roku styliści i designerzy szczególnie upodobali sobie połączenie matowych powierzchni z błyszczącymi.

westwing-salone-del-mobile-5
westwing-salone-del-mobile-12

4. Bring outdoors indoors

Zgodnie z zasadą „bring outdoors indoors” nawet we własnym domu możesz poczuć się jak na łonie natury. „Miejska dżungla” lub „botaniczny dom” były bardzo modne w 2015 roku, a lata 2016-2017 przyniosą kontynuację tego trendu. Roślinność wkracza na salony i to w wielkim stylu.

westwing-salone-del-mobile-14
westwing-salone-del-mobile-9
westwing-salone-del-mobile-7
westwing-salone-del-mobile-6

5. Kolorowe przezroczystości

Opalizujące, mieniące się, przezroczyste, prześwitujące – ale zawsze z odrobiną koloru. Niezależnie od tego, czy w salonie, pokoju dziecięcym, czy na stole kolorowe szkło i plastik święci w tym sezonie triumfy.

westwing-salone-del-mobile-3
westwing-salone-del-mobile-3 (2)
westwing-salone-del-mobile-2
westwing-salone-del-mobile-1

Zdjęcia: Westwing Home & Living

Kamila Goworek

Czy korzystasz już z aplikacji Westwing?

Pobierz
Pobierz
Offline