Skandynawska słodycz

Poziomki ze śmietaną, mięta, letnie obłoki… Północny styl urządzania wnętrz ma tyle wariacji, ilu miłośników. Na lato proponujemy wersję świeżą, cukierkową, w kolorze pastylek. Sama lekkość, sam wdzięk.

1-PASTEL

Mieszkanie w starej kamienicy. Tło nadzwyczaj stylowe: drzwi z fazowanymi szybkami. Na podłodze – piękny szeroki parkiet. Witrażowe okna, niczym nieprzesłonięte, pozwalają cieszyć się zielenią drzew. W takiej kamienicy można sobie pozwolić na wiele. Właściciele tego mieszkania dali szansę latom 60. Do wnętrza wybrali proste meble na charakterystycznych, ukośnych nóżkach, z drewna w naturalnym kolorze.

3

Paleta kolorów może być ograniczona, ale nie musi. Aby aranżacja była lekka i świeża, warto jednak pozostać w kręgu pasteli. W tym pokoju uprzywilejowane są odcienie cukierkowe z kroplą śmietany: róż kanapy, błękit pufa, fotel w kolorze groszku. Pozostałe sprzęty raczej usuwają się w cień: są neutralne, białe.

4
5

Wnętrze nabiera wdzięku i lekkości nie tylko dzięki delikatnym barwom, ale także dzięki kształtom przedmiotów. Oprócz charakterystycznych dla lat 60. kanciastych mebli, są w salonie także okrągłe: stoliki, ażurowe lampiony, koliste nadruki na poduszkach, kolorowe kulki lampek-girlandów. W ten sposób kąty proste zostały zrównoważone liniami obłymi.

6

Total look: ten fotel całkowicie poddał się zieleni – od stóp do głów.

7

To się nazywa konsekwencja kolorystyczna i stylistyczna: żaden kolor układanki nie znalazł się tu przypadkiem. Jak widać rygor się opłaca: właśnie dzięki dyscyplinie udało się osiągnąć smakowity efekt.

8
9

Niby zwykła komódka, a ile w tej aranżacji wdzięku! Biały prosty mebel to świetne miejsce do wyeksponowania np. kolekcji kolorowych szkieł i ceramiki, zwłaszcza, jeśli są w stylistce lat 60.

10

Nie musimy układać bukietów, tworzyć wymyślnych kompozycji. Gałązka krzewu z kwieciem (albo bez), to piękna i bezpretensjonalna dekoracja roślinna. W dodatku bardzo trwała.

12

Półka na półce. To już więcej niż dekoracja. Na szerokiej półce z białego MDF-u umieszczono fragment tapety z graficznym motywem lasu, oprawionej w prostą ramkę z surowego drzewa. Ładne i praktyczne.

Westwing Magazyn

Czy korzystasz już z aplikacji Westwing?

Pobierz
Pobierz
Offline