Skandynawskie dodatki w mniej skandynawskich wnętrzach

Styl skandynawski zachwyca prostotą, luzem i naturalnością. Skandynawskie dodatki są tak wszechstronne, że z powodzeniem można ich używać we wnętrzach o zupełnie innym stylu. Jak? Wyjaśniamy!

styl skandynawski w nietypowej odsłonie

Styl skandynawski i futra

Naturalne elementy, takie jak skóra owcza na podłodze, poduszki w futrzanych poszewkach to nie tylko nieodłączny element stylu skandynawskiego, ale także jeden z dekoracyjnych trendów. Czemu tak doskonale sprawdzają się we wnętrzach? Miękkie i puszyste dodatki to niezawodny sposób, by każde pomieszczenie stało się przytulne. Sprawiają, że robi się cieplej i milej. Możesz rozłożyć je na ławkach, krzesłach lub położyć na podłodze przed łóżkiem. Nie ma nic przyjemniejszego od stąpania po miękkim futrze w zimowy poranek.

styl skandynawski

Pufy z dzianiny

Wygodne pufy z dzianiny w stonowanych kolorach lub ponadczasowej czerni to typowy element skandynawskiego wnętrza. Sprawiają, że surowe, nordyckie aranżacje stają się delikatniejsze. W dodatku są bardzo wszechstronne: użyte jako siedzisko, stół lub schowek doskonale sprawdzą się w sypialni, salonie lub pokoju dziecka. Pufy z dzianiny bardzo ładnie wyglądają w zestawieniu z betonowymi podłogami.

Designerskie meble w stylu skandynawskim

Skandynawskie meble zaczęto projektować już w połowie poprzedniego wieku i do dziś święcą triumfy zachwycając swoją elegancją i prostotą. Ich ogromną zaletą jest możliwość łączenia z meblami w innych stylach. Mogą być ciekawym akcentem lub nienaruszającym aranżacji dodatkiem. Proste linie i subtelne kształty dopasują się do każdego pomieszczenia. Z drugiej zaś strony – stylowe kontrasty mogą być bardzo ekscytujące.

styl skandynawski, elementy stylu skandynawskiego w mniej skandynawskich wnętrzach

Skandynawskie lampy podłogowe

Jeśli szukasz elementu wyposażenia wnętrz, który uosabia wszystkie elementy stylu skandynawskiego, zwróć uwagę na wygiętą w łuk lampę podłogową. W skandynawskich wnętrzach ta lampa i jej bliskie kuzynki doskonale wyglądają w towarzystwie szarych sof i krzeseł jajek. To jednak nie wszystko: klasycznym pomieszczeniom dodadzą nowoczesności, podkreślą wybrany element we wnętrzu minimalistycznym lub dodadzą blasku stylizacjom glamour. Wybierz lampę z abażurem z materiału, szkła lub metalu w zależności od efektu, jaki chcesz uzyskać.

Pastele

Stylem skandynawskim rządzi prostota. Dominują w nim czerń, biel i szarości uzupełnione o łagodne odcienie pasteli. Pastele, w zależności od proporcji, w jakich zostaną użyte, mogą ocieplić lub ochłodzić aranżację. Co ciekawe, sprawdzą się nie tylko w stylu skandynawskim. Użyte jako dekoracje pozostaną widoczne, ale nie będą przytłaczały.

Zdjęcia: Living4Media

Kamila Goworek

Czy korzystasz już z aplikacji Westwing?

Pobierz
Pobierz
Offline