W srebrze i błękicie

Dostrajamy się do Świąt. W tonacji zimowej, co nie znaczy, że zimnej. Zobaczcie jak bardzo eleganckie i stylowe jest srebro z kroplą błękitu, turkusu…

Zestaw odpowiednich kolorów to połowa sukcesu. Ale tak samo istotny jest wybór odpowiedniego miejsca. Oprócz stołów, gdzie świąteczne ozdoby od dawna mają stałe miejsce, warto ustawić je też na schodach mieszkania, parapetach i na blatach mebli. Na przykład, tak jak tu, na stylowej komodzie.

1Ozdoby

Biel w połączeniu ze srebrem może się wydać zbyt zimna. Kontrapunkt w postaci niebieskiego dodaje aranżacji głębi i wyrazu. Tonację wyznacza bieżnik z szarobłękitnego filcu. Motywy Bożego Narodzenia są znane: szyszki, bombki, gwiazdy, koniki na biegunach, wianuszki, świece… Ale ta wersja kolorystyczna, podkreślona srebrem sprawia, że dekoracja wygląda świeżo i niebanalnie. I świetnie pasuje także do stylu shabby.

2Ozdoby

Aby zbudować nastrój świąt wystarczy kilka elementów. Ale, żeby dekoracja była stylowa, musi trzymać się jakiegoś klucza: wybranej tonacji, pokrewieństwa form, motywów. Wskazany jest też umiar. Tak jak tu.

3Ozdoby

Wnętrze jak z pałacu Dobrej Królowej Śniegu: dekoracje minimalistyczne, ale kobiece. Oszczędne i wysmakowane. Turkus plus błękit w rozbielonych odcieniach, kropla srebra. Czy ta gałąź, pomalowana białą farbką (w spreju) nie przypomina rogów renifera? Zobaczcie jak złote ogniki świec tańczą na błyszczącej, lodowej fakturze stołu… A pierniczki wabią słodkim zapachem cynamonu …

4Ozdoby

Westwing Magazyn

Czy korzystasz już z aplikacji Westwing?

Pobierz
Pobierz
Offline