Nowe oblicze stołu

Stół w trzech odsłonach

Jaki mebel kojarzy nam się z rodzinnym obiadem, domowymi spotkaniami w gronie przyjaciół i długimi rozmowami przy lampce wina? Oczywiście stół. Od zawsze króluje w każdym domu. To pan domowego ogniska. Aby na długo z nami pozostał musi być solidny i funkcjonalny. Dlatego projektanci Mebli VOX stworzyli mebel, który sprawdzi się w każdej sytuacji i nie straci na aktualności.

Scandi śniadanie

Stół staje się prawdziwym sercem każdego domu. Przestaje służyć jedynie serwowaniu posiłków. Teraz to nie tylko miejsce koncentrujące życie rodzinne, ale również miejsce spotkań z przyjaciółmi czy domowe biuro. Te trzy oblicza są tematem naszej sesji zdjęciowej. Stół nie musi być nudny! W blacie zaprojektowano niewielkie wnęki. Ich wykorzystanie zależy tylko od naszej wyobraźni. Mogą być zielnikiem, miejscem na lampę lub kubki z kredkami. Dwustronne szuflady pod blatem pełnią funkcję schowków na sztućce, serwetki, czasopisma lub zabawki. Możliwości jest wiele.

03_vox-foto

Połączenie bieli z jasnym drewnem to absolutny must have każdego skandynawskiego wnętrza. Masywne, ukośne nóżki doskonale równoważą gruby, podwójny blat stołu. Biel doskonale komponuje się, z ukochanymi przez scandi, dodatkami w pastelowych kolorach. Róż, beże i jasna zieleń ocieplą surową biel, a wnętrzu dodadzą kobiecego charakteru. Świeże kwiaty umieszczone we wnęce stołu umilą każdy posiłek.

01_vox-foto
02_vox-foto

Jadalania z nutą orientu

Kolacja dla znajomych? Czemu nie?! Wystarczy rozsunąć blaty, a przy stole na pewno zmieszczą się wszyscy goście, nawet ci niespodziewani. Dzięki białej, prostej porcelanie i zdecydowanym kolorom, przeniesiesz ich w świat magicznego orientu.

06_vox-foto

Doskonałym kontrastem dla bieli będą czarne wazony o organicznej linii. Ławka z tej samej kolekcji może być doskonałą alternatywą dla tradycyjnego krzesła. Poduszki w żywych kolorach przełamią jej minimalistyczny charakter.

04_vox-foto
05_vox-foto

Kreatywna pracownia

Stół nie musi towarzyszyć nam jedynie przy posiłkach. Z powodzeniem może zastąpić tradycyjne biurko. Szeroki blat i praktyczne szufladki ułatwią organizację i nic nie będzie już rozpraszało naszej uwagi. We wnęce stołu możemy umieścić niezbędne przybory, tak aby zawsze były pod ręką. To również doskonałe miejsce na ukrycie kabli czy ustawienie lampy. We wnęce znajduje się specjalny otwór, który umożliwia przeciągnięcie przewodów.

09_vox-foto

Dodatkowej motywacji do pracy dodadzą energetyczne kolory – na przykład pomarańczowe getry, w które można „ubrać” nogi naszego stołu.

08_vox-foto
07_vox-foto

Nasz bohater jest częścią kolekcji 4 You by VOX, zaprojektowanej przez Joannę Leciejewską i Piotra Kuchcińskiego – laureatów wielu prestiżowych nagród w dziedzinie designu. To meble proste i uniwersalne, a przede wszystkim funkcjonalne. Projektanci przedefiniowali pojęcie tradycyjnego mebla i stworzyli serię użytkowych sprzętów domowych, odpowiadających współczesnym potrzebom. Szereg dodatkowych akcesoriów pozwala w prosty sposób zindywidualizować mebel i uatrakcyjnić jego formę.

Stylizacja: Katarzyna Sawicka
Fotografia: Katarzyna Sawicka i Piotr Szczepański
Tekst: Katarzyna Dumińska

 

Ola Drzewicka

Czy korzystasz już z aplikacji Westwing?

Pobierz
Pobierz
Offline