Świat Missoni Home

Wszystko zaczęło się od niewielkiego sklepu z dzianinami w różnych kolorach. Dziś Missoni jest marką rozpoznawaną przez miłośników mody i pięknych wnętrz nie tylko we Włoszech, ale także na całym świecie. Warto poznać historię tej rodzinnej, włoskiej firmy oraz zobaczyć szeroką gamę wyjątkowych produktów, która obejmuje stylowe meble i piękne dodatki. Missoni Home już teraz na Westwing!

Missoni Home 1

Historia Missoni Home

W 1953 roku Rosita i Ottavio Missoni otworzyli w Gallerate nieduży sklep z dzianinami. Wkrótce zaczęli także tworzyć własne projekty. W 1956 roku założyli firmę Missoni. Mijały lata, reputacja Missoni wykroczyła daleko poza granice Włoch, a wierni wielbiciele, jak na przykład dziennikarka modowa Anna Piaggi, wspierali Rositę i Ottavia. Legendarne wzory rodem z kalejdoskopu: zygzak, fale i graficzne motywy w rozmaitych kolorach, stały się cechą charakterystyczną marki.

Missoni Home 2
Missoni Home 3

Wnętrzarski wybieg

Rosita przekazała swoje obowiązki córce Angeli, która od 1997 roku prowadzi firmę jako dyrektor kreatywna, a sama skupiła się na linii Missoni Home. „Dom musi żyć, ciągle rozwijać się. To nigdy nie ukończone dzieło!” – mówi Rosita.

Projekty Rosity są lekkie a przy tym pełne artyzmu. A jej dom? „Mój dom budzi emocje i ciekawość. To oaza kolorów”.

Missoni Home 4
Missoni Home 5

Wygląd

Sukienka czy sofa – w przypadku Missoni tkaniny zawsze będą eskcytujące, a wzory, w tym nieśmiertelny zygzak, zabawne. Delikatne akcenty hippisowskie w połączeniu z efektownymi tkaninami oraz deseniami uosabiają to, co kochamy we Włoszech: pogodę ducha.

Missoni Home 6

Niezależnie od tego czy zdecydujemy się na jeden akcent Missoni, czy na całe wnętrze we włoskim stylu, będziemy mogli przekonać się, jak piękne i kolorowe mogą stać się nasze domy.

Zdjęcia: Missoni Home

Kamila Goworek

Czy korzystasz już z aplikacji Westwing?

Pobierz
Pobierz
Offline