Świat według Brigitte von Boch

Dzięki niepowtarzalnym akcesoriom i przedmiotom dekoracyjnym marka Brigitte von Boch spopularyzowała styl country chic w Niemczech i w całej Europie! Poznaj tę fascynującą firmę rodzinną!

westwing-brigitte-von-boch-dekoracje

Styl Brigitte von Boch

Powstała w 1998 roku firma czerpie z rodzinnej tradycyji: jej założyciel, Oliver von Boch, nadał jej nawet imię swojej matki, które od tego czasu kojarzy się z wyrafinowanymi kolekcjami produktów w delikatnych kolorach i wykonanych z materiałów o eleganckim, rustykalnym uroku. W pięknym świecie Brigitte von Boch odnajdziemy modę, biżuterię, tekstylia domowe, akcesoria i meble. Dzięki przebojowości właścicieli firmy i jej pracowników rustykalne przedmioty zaczęły szturmem zdobywać niemieckie i europejskie salony, kuchnie i jadalnie w czasach, kiedy ten styl wcale nie był taki modny!

westwing-brigitte-von-boch2-kwiaty

Dziś marka posiada 14 sklepów w Niemczech, a wizyta w każdym z nich jest jak odwiedziny w magicznym świecie, który przywołuje na myśl relaks w wygodnym fotelu, przy wiklinowym stoliku, którego najsłodszą dekoracją jest domowa szarlotka…

westwing-brigitte-von-boch3
Brigitte von Boch we własnej osobie

Czy wiesz…

… że Brigitte von Boch jest żoną Wndelina von Bocha, spadkobiercy imperium niemieckiej porcelany Villeroy & Boch?

… że możesz spędzić urlop w należącym do dynastii Bochów czterogwiazdkowym hotelu Linslerholf? Położony w Saarze w Niemczech majątek rodzinny jest urządzony w rustykalnym, angielskim stylu.

… Brigitte von Boch publikuje książki poruszające zagadnienia ogrodnictwa i dekoracji wnętrz?

westwing-brigitte-von-boch-salon-rustykalny
westiwng-dina-von-boch
Co sezon projektantka Dina von Boch umiejętnie łączy swoje inspiracje z autentycznym rzemiosłem najwyższej klasy.

3 pytania do Diny i Olivera von Boch

westwing-brigitte-von-boch5

Przedmiot reprezentujący styl Brigitte von Boch?

Cache-pot, czyli rodzaj ceramicznego naczynia lub koszyka używanego do ozdabiania doniczki z kwiatami, o wdzięcznej nazwie „Buee“. Zdobią go rośliny tropikalne, delikatne kwiaty i kolorowe ptaki. Praktyczny i piękny sposób na dodanie czaru ziołom, cytrynowemu drzewku lub świeżo zerwanemu bukietowi!

Co jest niezbędne w każdym domu?

Stoliki kawowe i pomocnicze – w salonie, sypialni  i kuchni! Pomagają organizować przestrzeń, a w dodatku są bardzo dekoracyjne.

westwing-brigitte-von-boch1

Co w tym sezonie polecacie naszym Czytelnikom?

Toile de Jouy! Tę wiosnę spędzamy w ogrodach, na tarasach i balkonach, z rodziną i przyjaciółmi. Miękkie, bawełniane obicia Toile de Jouy sprawią, że meble ogrodowe będą wyglądały sielankowo, ale elegancko, zwłaszcza w połączeniu z obrusem w tradycyjną kratę! Do tego lakierowane donice w delikatny, różany wzór, ręcznie malowane latarenki i srebrne akcenty – nostalgiczny czar gwarantowany!

Zdjęcia: Brigitte von Boch

Kamila Goworek

Czy korzystasz już z aplikacji Westwing?

Pobierz
Pobierz
Offline