Szlachetne piękno klasyki

Dyskretne kolory użyte we wnętrzu nadają mu szlachetnej elegancji. Meble o ponadczasowym wyglądzie i szykowne akcesoria nawiązują do stylu klasycznego, kluczowe w tym projekcie jest jednak pewne niedopowiedzenie. Myślisz, że jest zachowawczy? Nudny? Bezpieczny? Może trochę, ale odpowiednio zastosowany po prostu działa. Nie zwodzi spektakularnymi połączeniami, nie jest efekciarski, ale przyznaj sama – czy nie chciałabyś spędzić w takim salonie choćby jednego popołudnia?

center.over

Sposób na sukces

Najprostsze rozwiązania wcale nie zawsze przychodzą z łatwością. W tym stylu ważnych jest kilka żelaznych zasad – trzymaj się ich, bądź konsekwentna, a z pewnością ci się uda! Credo?
Mniej znaczy więcej! Z tą myślą dobieraj przedmioty o tradycyjnej linii i prostym, wyrafinowanym szyku.

Barwne subtelności

Zabawa kolorem w tym wnętrzu to wyższa szkoła jazdy. Nie chodzi o zaskoczenie, o eksplozję – tutaj grasz niuansami, subtelnością zestawień. Tu kolor nie jest wcale oczywisty. To gra odcieni, dająca szlachetny, trójwymiarowy efekt. Osnuta w jednej tonacji, konsekwentnie rozwijana i gaszona. Dająca wnętrze miękkie, stonowane, eleganckie. Powściągliwość to siostra szlachetności.

fireplace

Dyscyplina kuzynką klasy

Podkreślaj ściany, ich elementy czy faktury innym odcieniem. Wybierz szarość i odkryj jej nieoczywistość. Czyż nie jest fascynująca? Szarość kamienia, taupe, jaśniutka i całkiem ciemna, błękitna, dymna, granatowa, zamglona fioletem czy kroplą zieleni. Trzymając się jednego klucza, nie popełnisz błędu. Choćby każda poduszka miała inny ton, efekt będzie doskonały.

Obrazy

W tak przygotowanym wnętrzu doskonale odnajdą się czarno-białe fotografie czy obrazy. Możesz powiesić swoje zdjęcia, portrety Micka Jaggera czy Marilyn Monroe, a nawet sztukę abstrakcyjną. W tym wypadku zasada jest jedna: najważniejsze, że się tobie podoba!

Dekoracje

Kiedy masz już doskonałą bazę, możesz przejść do dekoracji. Tu także trzymaj się zasad. Wnętrze nabierze szyku dzięki szlachetnym tkaninom, o aksamitnym czy satynowym miękkim połysku i eleganckim dodatkom utrzymanym w kolorach: czarnym, białym i szarym, z dodatkiem srebra. Styl pokoju podkreślą dyskretne akcenty metalu i kryształu. Wybieraj przedmioty dobrej jakości , o klasycznej prostej formie. Takie, które zostaną z tobą przez dłuższy czas.

Naturalny-szyk_secondary_picture

Symetria

To świetny patent, nie tylko w klasycznym wnętrzu. Wystarczy ustawić dwa takie same elementy w symetrycznej kompozycji, by uzyskać spektakularny efekt. Dadzą go dwa fotele o ponadczasowej linii, odbijające się w sobie nawzajem i zapraszające do relaksującej pogawędki, ale możesz go też uzyskać, ustawiając choćby dwa jednakowe wazony, stoliki, dwie doniczki z identycznym drzewkiem czy takie same lampy. Proste?
Doskonałym pomysłem będzie także powieszenie zdjęć w podobnym układzie. Taka kompozycja wnosi do wnętrza spokój, a my odbieramy go jako estetyczny.

Mocne podstawy

Klasyczny styl tworzy we wnętrzu szczególną atmosferę. Jej szlachetność budują wysokiej jakości tapicerowane meble i tkaniny, szykowne dodatki i dekoracje. To styl, który posługuje się ponadczasowym językiem piękna i prostoty. Nieprzemijający, w który warto zainwestować. Z taką kanapą czy fotelami nie będziesz się chciała rozstać.
Atmosferę klasycznego wnętrza, wszystkie jego subtelności, podkreśl dodatkowo światłem. Weź pod uwagę, gdzie jest okno i gdzie ustawić lampy, tak by wydobyć faktury tkanin, złapać błyski metalu i szkła. To bardzo szykowne niuanse.

Kwiaty

Najbardziej klasyczny z kwiatów – kalla – uwodzi prostotą i szlachetnością. Jeśli lubisz inne kwiaty, sprawdź, jak piękny efekt uzyskasz łącząc je w różnych kompozycjach bieli czy beżu i ustawiając w jednym wnętrzu. Lilie, kremowe róże, białe lub zielone hortensje zawsze zapewnią spektakularny efekt.

center.tight

Westwing Magazyn

Czy korzystasz już z aplikacji Westwing?

Pobierz
Pobierz
Offline