Trend: akwarele

Akwarele podbijają świat wnętrzarstwa. Ich delikatna płynność i efekt cieniowania dodają ścianom, pościeli i akcesoriom świeżości. Nie musisz znać się na sztuce, by do domu wprowadzić subtelne odmiany kolorów i świetliste odcienie akwareli.

Watercolor_trend

Akwarele żyją własnym życiem. Robisz ślad farbą wodną, a za chwilę ślad wsiąka w powierzchnię, cieknie, kapie, rozmazuje się, przysycha, tworzy kleksy i plamy. Nieskomplikowana i rozwodniona cienka powłoka farby to doskonała gimnastyka dla wyobraźni i źródło nieprzebranych możliwości wnętrzarskich. Każda powierzchnia, która spotka się z akwarelami, będzie wyglądała wyjątkowo, bo każdy akwarelowy projekt jest niepowtarzalny.

westwing-akwarele-sciana
Zdjęcie: Broste Copenhagen

Jednym z najbardziej atrakcyjnych i ekscytująch sposobów na dodanie wnętrzu koloru jest stworzenie akwarelowego muralu, który odmieni styl wnętrza w zaskakujący, artystyczny sposób, niezależnie od tego, czy swój cel osiągniesz dzięki farbom, czy tapecie.

Na początek wypróbuj delikatne kolory z nielicznymi plamami odważniejszych barw. Zielenie, róże i błękity oraz spora dawka lekkiej szarości przełamią surowość białego tła. W takiej aranżacji kolory będą dość przygaszone, więc po wizualny kontrast najlepiej zwrócić się do kształtów i tekstur. Wypróbuj dzianiny o grubych splotach, postrzępione, ozdobne frędzle, włochate chodniki i miękkie koce.

westwing-akwarele-collage
Zdjęcia: Broste Copenhagen

Romantyczne pastele dobrze sprawdzają się w przypadku akwareli, ale to nie jedyna opcja! Śmiałe kolory podstawowe w rozwodnionej wersji nie będą tak przytłaczające , więc można pozwolić sobie na ich odważniejsze stosowanie. Mocniejsze akwarele będą doskonałym uosobieniem słonecznych zachodów słońca, kwiatów w rozkwicie i rześkich odcieni wiosny.

westwing-akwarele-collage
Zdjęcia: Broste Copenhagen i Fotolia

Plastyczne akwarele można stosować w dużej i małej skali: obrazy, zastawy stołowe, dywany i chodniki oraz szkło w inspirującym, malarskim stylu wspaniale urozmaicą wnętrze. Jeśli akwarelowy mural to dla Ciebie zbyt dużo, zastosuj modne akwarele w dodatkach i najważniejszych dekoracjach. Piękne wodne detale w połączeniu ze złotem lub miedzią potrafią odmienić każde wnętrze.

Akwarele, prawie przezroczyste, ale wciąż widoczne, sprawią, że wystrój wnętrza stanie się lżejszy i ciekawszy. Wodny trend jest coraz modniejszy! Daj się porwać akwarelowemu nurtowi.

Zdjęcia: Westwing Home & Living, Fotolia i Broste Copenhagen

Kamila Goworek

Czy korzystasz już z aplikacji Westwing?

Pobierz
Pobierz
Offline