Wnętrza haute couture. Nasza inspiracja: Karl Lagerfeld

Karl Lagerfeld, choć dwa razy starszy od wielu swoich konkurentów z branży, uważany jest za geniusza współczesnej mody i wciąż zdobywa kolejne zawodowe szczyty. Ten projektant to prawdziwa kopalnia inspiracji!

karl-lagerfeld-intro

Karl Otto Lagerfelt (projektant zmienił nazwisko, by brzmiało bardziej komercyjnie) urodził się w 1933 roku w Niemczech. W wielu 14 lat wyemigrował do Paryża, gdzie studiował rysunek i historię, a po studiach został asystentem Pierre Balmaina i Jeana Patou. Do domu mody Chanel dołączył w 1983 roku, ponad dekadę po śmierci jego założycielki, Coco Chanel, i sprawił, że Chanel stała się jedną z najbardziej dochodowych marek na świecie. Mistrz rewolucji i unowocześnień, obecnie dyrektor kreatywny domów mody Chanel, Fendi oraz własnej marki, od lat nieprzerwanie inspiruje – i to nie tylko świat mody, ale także świat wnętrzarski.

Stylowy monochromatyzm

karl-lagerfeld-monochromatyzm-collage

Wykrochmalona śnieżnobiała koszula z wysokim kołnierzem, okulary słoneczne, wybielone suchym szamponem włosy związane w kucyk, ogromna sprzączka od paska inkrustowana diamentami, krawat zdobiony srebrnymi łańcuszkami, skórzane rękawiczki bez palców – już sam ubiór Lagerfelda odzwierciedla jego pasję związaną z łączeniem przeszłości z teraźniejszością. Jego niepowtarzalny i niepodrabialny osobisty styl da się w prosty sposób przełożyć na wnętrzarstwo! Wystarczy, że zdecydujesz się na monochromatyzm i połączysz historyczne elementy ze współczesnymi, a proste meble z dekoracyjnymi dodatkami.

Teraźniejszość w blasku przeszłości

karl-lagerfeld-art-deco-collage

Inspirującą mieszankę przeszłości z teraźniejszością można także podziwiać w nowym paryskim domu projektanta. Na górnym piętrze znajdują się meble i dzieła sztuki wykonane po 2000 roku, a na dolnym ogromna biblioteka wyposażona w starsze sprzęty i całą kolekcję mebli art déco. Chcesz żyć jak Karl Lagerfeld? Wybierz sprzęty inspirowane stylem art déco i dodaj kilka połyskliwych akcesoriów.

Ekscentryczne dodatki

karl-lagerfeld-ekscentryczne-dodatki-collage

Projektując swoje fantastyczne kreacje Lagerfeld w dużej mierze polega na biżuterii i niepowtarzalnych, wykonanych na zamówienie akcesoriach. To ważna wskazówka! Nie bój się ozdabiać wnętrz oszałamiającymi dodatkami w ekscentrycznym stylu. Wybieraj złoto, srebro, pióra i bogate tkaniny.

Z zaskoczenia

karl-lagerfeld-wnętrza-haute-couture-zaskakujące-dodatki-collage

Twórczość i niepowtarzalny styl Karla Lagerfelda nie wychodzą z mody, bo projektant jak nikt inny potrafi ciągle zadziwiać, zaskakiwać, a nawet szokować! Wypróbuj jego taktykę i przygotuj wnętrzarską niespodziankę, zdecyduj się na coś, co pozornie należy do innego świata pod względem stylu lub koloru!

Zdjęcia: Living4Media/ Getty Images

Kamila Goworek

Czy korzystasz już z aplikacji Westwing?

Pobierz
Pobierz
Offline