Wnętrze według Chanel

„Moda przemija, styl pozostaje” – lubiła powtarzać ikona stylu, Coco Chanel. Współczesna kobieta zawdzięcza jej dużo więcej niż tylko tę mądrą maksymę. Uwolniła nam ręce od torebki, zdjęła gorset, skróciła spódnicę. Równie wiele mają do zawdzięczenia Coco projektanci, dla których jest stałym źródłem inspiracji. Chanelowskie tropy odnajdziemy nie tylko w modzie. Śmiało wkraczają również do wnętrz.

1Wne_trze-według-Chanel
Zdjęcia: CSU Archives/Everett Collection/East News, Clive Nichols – chicandseek.com/GAP Interiors/East News.

Klasyka w kratkę

Żaden Szkot nie zrobił tyle dla pepitki (w końcu rodzimego deseniu), co Coco. To właśnie jej czarno-biały deseń zawdzięcza światową popularność. Krata i pepitka w modzie nie umierają nigdy. Obie stały się z czasem znakiem rozpoznawczym stylu Chanel. Obie też dały się łatwo udomowić. Świetne efekty daje gra deseniami i ich skalą. Odświeża wnętrze i je ożywia.

2-Wne_trze-według-Chanel
Zdjęcia: Sala/Mondadori Press/East News oraz Olaf Szczepaniak / Picture Press/East News

Perły z wody (saute)

Pereł nie tylko nie wolno się bać, ale perły nosić trzeba! I to nie tylko od święta – zdawała się mówić Chanel całym swoim wizerunkiem. Coco odczarowała perły. Zdjęła z nich odium kamienia łez i zerwała ze stereotypem pereł na wielkie okazje. Sznury pereł nosiła na co dzień, często w towarzystwie łańcuszków, klipsów, bransolet i wstążek. Jeśli więc na przystawkę serwują nam naszyjnik z perłą, podaną na czarno-białej wstążce, kto się ośmieli pomyśleć o deserze?

3-Wne_trze-według-Chanel
Zdjęcia: Rouffio Christophe / Hemis/East News oraz Andreas von Einsiedel/East News

Romb w romb

Jest pewne, że gdyby nie kariera najbardziej znanej, najbardziej kultowej, najbardziej pożądanej torebki świata, słynnej „Chanel 2,55”, na świecie nie pojawiłoby się tyle „pikówek”. Ten motyw całkowicie zawojował świat. Od połowy lat pięćdziesiątych pikuje się wszystko: od mebli, przez samochody, po szklanki. Pikowana narzuta na łóżko to już prawie standard. Ale taki abażur nie ma jeszcze tak wielu kopii.

4-Wne_trze-według-Chanel
Zdjęcia: Paul Massey/Red Cover/East News oraz Ed Reeve/Red Cover/East News

Mariaż z melanżem

Mówisz: Chanel – myślisz żakiet. Krótki, prosty, zapinany na metalowe guziczki, często z lamówką, jest klasykiem gatunku. Nic dziwnego, że wełniana tkanina o charakterystycznym melanżowym fakturalnym splocie zyskała miano: chanelki. Najbardziej wytrawną wersję kolorystyczną tworzą czerń i biel. I ten zestaw wywalczył swoje miejsce również w mieszkaniu. Tweedowe mogą być szyby w drzwiach, tapeta na ścianie, dywan, tapicerka. Motyw bardzo rasowy i elegancki.

5Wne_trze-według-Chanel
Zdjęcia: Giandomenico Frassi//Mondadori Press/East News oraz Frassi/Mondadori Press/East News.

Czy korzystasz już z aplikacji Westwing?

Pobierz
Pobierz
Offline