Wyrafinowany minimalizm, czyli Calvin Klein Home

W tym roku marka Calvin Klein Home obchodzi swoje dwudziestolecie. Jej specjalnością są sypialnie i łazienki, a w nich meble, dywany, chodniki i dodatki – wszystkie utrzymane w duchu minimalizmu, z którego zasłynął światowej sławy projektant, Calvin Klein.

westwing-calvin-klein-wnętrze

Z pewnością pamiętacie typowe, biało-czarne plakaty Calvina Kleina z lat 90. – młodziutka Kate Moss i przystojny Mark Wahlberg byli ubrani jedynie w charakterystyczną bieliznę z logo firmy lub w niebieskie jeansy. Warto także wspomnieć o szokującej reklamie z 1981 roku. Aktorka Brooke Shields zachwycała się wtedy firmowymi jeansami: Nic nie dzieli mnie i moich Calvinów. Jedna z pięciu największych amerykańskich firm modowych tak popularna w latach 80. i 90. towarzyszy nam po dziś dzień.

Calvin Klein urodził się 19 listopada 1942 roku w nowojorskim Bronxie. Modą zainteresował się dzięki swojej matce. Jako mały chłopiec lubił chodzić z nią na zakupy, a potem dzięki niej rozwinął zamiłowanie do mody i sztuki. W 1964 roku Calvin Klein ukończył New York Fashion Institute of Technology i rozpoczął swoją modową podróż. W 1968 otworzył własną firmę. Początkowo znany był z wyjątkowych projektów garniturów i płaszczy, ale wkrótce jego minimalistyczny, w pełni miejski styl, uczynił z niego ikonę. Marka Calvin Klein stała się tożsama z neutralnymi barwami i niefrasobliwą prostotą, i podbiła serca wszystkich tych, którzy pragnęli wyglądać seksownie i modnie nie rezygnując z komfortu.

westwing-calvin-klein-3

Calvin Klein zawdzięcza swój ogromy sukces tworzeniu produktów bezbłędnie trafiających w potrzeby konsumentów…oraz lekko skandalizującym kampaniom reklamowym. Marka kojarzona jest głównie ze stylową bielizną, minimalistycznymi i wyrafinowanymi kolekcjami ubrań dla kobiet i mężczyzn, nieśmiertelnymi jeansami, obuwiem, okularami, zegarkami i zapachami. Niewiele osób jednak pamięta, że styl Calvina Kleina może także odmienić nasze wnętrza.

Calvin Klein Home powstało dwadzieścia lat temu w modnej, nowojorskiej dzielnicy SoHo. Pierwsza firmowa linia tekstyliów inspirowana były dawnymi, francuskimi akwafortami. Jak twierdził sam projektant, świat piękna i wyposażenia wnętrz od dawna stanowił dla niego przedmiot zainteresowania.

westwing-calvin-klein-3

Calvin Klein Home słynie ze stylowych pościeli, dywanów i chodników, które są niejako przedłużeniem modowej tradycji firmy. Proste wyrafinowane linie, nowoczesne kształty i delikatne wzory spodobają się zwłaszcza tym, którzy pragną urządzić swoje domy w ducho nieskrępowanej atmosfery z nutą współczesnej finezji. Dla Calvin Klein Home niezwykle ważne są kontrasty: tekstury z wzorami lub matu z połyskiem, które sprawiają, że wszystkie projekty są wyjątkowe i nowatorskie.

Sposób, w jaki moda Calvina Kleina, przenika i odmienia wnętrza, jest niezwykle ciekawy i motywujący. Warto się nim inspirować!

Zdjęcia: living4media

Kamila Goworek

Czy korzystasz już z aplikacji Westwing?

Pobierz
Pobierz
Offline