Z wizytą w posiadłości Gianniego Versace

Nazywana jest Mona Lisą wśród nieruchomości. Prawdziwym dziełem sztuki, dopracowanym w najmniejszym szczególe. Ta posiadłość była niegdyś domem jednego z najwybitniejszych projektantów mody na świecie – to w niej Gianni Versace mieszkał, urządzał niezapomniane przyjęcia i spędził swoje ostatnie chwile. W 2013 roku została sprzedana za oszałamiającą kwotę 41,5 miliona dolarów i zamieniona w… luksusowy hotel. Marzysz o tym, aby zasnąć w łożu legendarnego kreatora? To możliwe! Zapraszamy Cię do jego niezwykłej rezydencji.

Historyczna rezydencja

Gianni Versace pojawił się w Miami w 1992 roku. Jako znany już wówczas projektant mody otwierał tu swój butik. Z miejsca zakochał się w mieszkańcach, których nazwał najpiękniejszymi ludźmi na świecie i postanowił zostać dłużej. Już po miesiącu jego domem stała się przepiękna posiadłość, która do dzisiaj wzbudza zachwyt każdego, kto przekroczy jej próg.

Willa została zaprojektowana i zbudowana w 1930 roku przez Aldena Frimana, na wzór pałacu Krzysztofa Kolumba z Santo Domingo. Do jej stworzenia użyto oryginalnych cegieł z 1510 roku, z których wybudowano dom odkrywcy Ameryki. Kiedy Gianni zakupił dom, był on ruiną. Designer sam zaprojektował więc pomieszczenia dbając o najmniejsze detale – od zdobionych sufitów po podłogi, a nawet zastawę! Posiadłość doskonale odzwierciedla to, co było najbardziej charakterystyczne dla jego kolekcji – blichtr, przepych i szalenie seksowną elegancję.

Blichtr i przepych

Barokowy przepych widoczny jest tu na każdym kroku. Sama wielkość posiadłości robi wrażenie – to aż 2100 metrów kwadratowych, 10 sypialni i 11 łazienek. Basen został ozdobiony mozaiką wykończoną 24-karatowym złotem. Wnętrza, które śmiało można nazwać komnatami, zostały wyposażone w antyki z całego świata. Sufity ozdobiono niezwykłymi freskami, a podłogi marmurami. Charakterystycznym motywem, który pojawia się w wielu miejscach rezydencji jest oczywiście głowa meduzy, czyli logo marki Versace.

Przyjęcia u projektanta przyciągały najjaśniejsze gwiazdy świata show businessu, a paparazzi wyczekiwali tłumnie z nadzieją na zrobienie zdjęcia Madonnie czy Eltonowi Johnowi. Podobno Madonna miała tu nawet swój własny pokój – co więcej, specjalnie dla niej wstawiono do niego wannę!

Versace Mansion to kopalnia inspiracji designerskich. Bogate zdobienia, krzykliwe kolory, luksusowe tkaniny i najwyższej jakości rzemiosło… Któż nie marzy o domu, który przypomina swoim czarem i elegancją prawdziwy pałac?  Szykowne meble i dodatki, przeniesione do współczesnych wnętrz, stają się z miejsca gwiazdami aranżacji. Może i Ty odważysz się na odrobinę barokowego blichtru w swoim mieszkaniu? A może zechcesz też odwiedzić posiadłość Gianniego Versace w Miami i zamieszkać przez chwilę jak wielki kreator mody? Prestiżowy hotel otwiera dziś dla gości swoje pokoje!

 

Autorka: Sandra Kamińska

Zdjęcia: Alex Quesada/Polaris Images/East News

Portret: Sipa Press/East News

Westwing Magazyn

Czy korzystasz już z aplikacji Westwing?

Pobierz
Pobierz
Offline