Zigzag

Są tak stare jak świat. Dużo starsze niż moda. Geometryczne rysunki towarzyszyły ludziom na ścianach jaskiń, potem weszły do pałaców, domów i z czasem zaczęły pojawiać się na ubraniach… W tym sezonie projektanci znów są dla nich łaskawi. Wybiegi zaroiły się od geometrycznych form: kółek, pasków, kropek, wielokątów. Największą karierę robi jednak zygzak.

ZigZak
Zdjęcia: ShutterstockLook 2

Puder i mat

Dobre proporcje. Pudrowy błękit i pudrowy róż. Taki zestaw wcale nie oznacza, że efekt będzie cukierkowy. Pokój jest wprawdzie ciepły, przytulny, ale ma charakter. Duża w tym zasługa właściwych proporcji: kolory wzajemnie trzymają się w ryzach i „grają na siebie”. Stylistykę lat 60. wspomaga, charakterystyczna dla tego okresu, biało-czarna krata.

ZigZak
Zdjęcia: Zeppelin /East News oraz Tria Giovan/GAP Interiors/East News

Pod dobrym kątem

Dywan z mozaiki różnokolorowych kwadratów, które wyglądają jak gigantyczne piksele. A na tle kwadratów – szkielet krzesła „Chair One” Konstantina Grcica, o charakterystycznym żebrowaniu, złożonym z trójkątów, które łącząc się w wieloboki tworzą czarną sieć. Sukces wpisany w koncepcję.

ZigZak
Zdjęcia: Zeppelin /East News oraz Olaf Szczepaniak/Picture Press/East News

Zygzak, Zig-Zak

To słowo jest jak archetyp: w każdym języku brzmi prawie tak samo. Archetypiczny jest też sam motyw: jeden z najprostszych wzorów. Zygzak fascynuje artystów od początku świata. Nie bez powodu jest motywem flagowym Missoni. Amatorów znajduje także wśród projektantów wnętrz. Taki dywan w kolorowe zygzaki wprowadza do wnętrza nieco afrykański klimat.

ZigZak
Zdjęcia: Shutterstock oraz Wolfgang Schardt/ Jahreszeiten Verlag Syndication/East News

Malowanie na porcelanie

Geometryczne motywy zawładnęły nie tylko tkaninami. Równie wytrawnie wyglądają na szkle, ceramice, porcelanie. Mogą być mocnym i bardzo eleganckim akcentem wnętrza. W tym wypadku siła wzoru polega na jego subtelnym rysunku i powtarzalności tego samego motywu. Efekt wzmacnia kolorystyka: kontrast bieli i czerni to klasyka, zestaw najbardziej rasowy.

ZigZak
Zdjęcia: Zeppelin /East News oraz Stefan Thurmann / Picture Press/East News

Czy korzystasz już z aplikacji Westwing?

Pobierz
Pobierz
Offline