Flanelowych... snów!

Jesienią i zimą potrzebujemy przytulnego otulenia i ciepła w szczególnie dużych dawkach. Zwłaszcza, kiedy marzymy o odpoczynku i spokojnym śnie! Flanelowa pościel może stać się Twoim ulubionym kompanem podczas tych chłodniejszych nocy. Jest nieco grubsza od standardowych bawełnianych tekstyliów, ale nadal miękka i lekka. A przy tym doskonale trzyma ciepło.

Kiedyś kojarzyła się jedynie ze standardowym wzorem kraty. Dziś flanelową pościel znajdziesz również ozdobioną delikatnymi kropeczkami, gwiazdkami lub reniferami.

Największe atuty

Pościel flanelową wykonuje się na bazie bawełny. Naturalny materiał sprawiaj, że pościel flanelowa pozwala oddychać skórze podczas snu. Dzięki temu zapewnia bezpieczeństwo i komfort.

Istnieje kilka rodzajów flaneli. Różnią się splotem, dzięki któremu na powierzchni pościeli flanelowej da się wyczuć przyjemny w dotyku, delikatny meszek. Pościel flanelowa wykonywana jest za pomocą splotów płóciennych lub diagonalnych. Materiał cechują ukośne linie wytwarzane poprzez przeplatanie dwóch nitek osnowy w nieprzemiennych rzędach. Splot może być luźny lub ciasny. Dzięki temu pościel flanelowa jest termoizolacyjna, przez co bardzo ciepła.

Jak zadbać o pościel flanelową?

Flanela jest bardzo łatwa w pielęgnacji – należy ją prać w temperaturze od 40 do 60 stopni Celsjusza. Pamiętaj również o regularnym wietrzeniu pościeli oraz zadbaj o odpowiednie warunki jej przechowywania. Pościel nie powinna być przygnieciona stertą innych kołder i poduszek lub narażona na wilgoć. Jeśli będziesz pamiętać o podstawowych zasadach pielęgnacji, zachować żywotność i świeżość pościeli flanelowej na długie lata.

Jak dobrać rozmiar pościeli?


Autorka: Sandra Kamińska

Westwing Magazyn

Czy korzystasz już z aplikacji Westwing?

Pobierz
Pobierz
Offline