10 prostych pomysłów na remont salonu

Znudziła Ci się aranżacja salonu? Masz dość opatrzonych kolorów i stylu? Pora na zmianę! Przedstawiamy 10 prostych pomysłów na szybki, oryginalny i kreatywny remont salonu.

jak wyremontować salon

Nowe kolory

Remont salonu nie zawsze wymaga malowania ścian. Będzie prościej niż myślisz. Wystarczy, że wymienisz poduszki, a Twój salon zacznie wyglądać inaczej. Baw się rozmiarami, odcieniami kolorów i teksturami. Jeśli masz jasną sofę – wybierz poduszki jaskrawożółte lub pomarańczowe. Właściciele ciemnych kanap mogą zdecydować się na jasne kraty.

Dotyk natury

Kwiaty i rośliny to najprostszy sposób, by tchnąć nieco życia w każde wnętrze. Potraktuj swoją zieleń z pietyzmem i zadbaj o duże i piękne wazony oraz doniczki. Wszystkie ciemniejsze i smutniejsze kąty natychmiast odżyją!

Nowy zapach

Percepcja wnętrza może zmienić się wraz z jego zapachem. Nasza rada: rozejrzyj się na zapachowymi świeczkami lub odświeżaczami powietrza z dyfuzorami. Zapach panujący w salonie nie powinien być duszący ani sztuczny.

jak wybrać zapach do mieszkania

Lustereczko, powiedz przecie…

Lustro na ścianie? Niekoniecznie! Jeśli masz duże, prostokątne lustro, nie wieszaj go, tylko postaw na podłodze. Efekt będzie spektakularny! Z luster o różnych rozmiarach i kształtach można także stworzyć ciekawy kolaż. Remont salonu to doskonała okazja do sprawdzenia lustra w nowej roli.

remont salonu krok po kroku

Inne zasłony, inny salon

Jeśli pragniesz sprawić, by w salonie zapanowała lżejsza atmosfera, powieś jasne, długie zasłony. Jeśli zależy Ci na bardziej zmysłowym nastroju, wybierz ciemniejsze i bardziej mięsiste materiały, na przykład aksamit.

Dla odmiany światło

Remont salonu to doskonała okazja do wymiany oświetlenia. Aranżacja salonu w stylu skandynawskim zyska, jeśli dokupimy stylową lampę łukową. Jeśli wolisz klasyczne wnętrza – wybierz lampę Tiffany, która doda salonowi koloru. Dobrym pomysłem jest także zawieszenie świecącej girlandy na półce lub ścianie. Sprawi, że pomieszczenie stanie się przytulne i swojskie. Kto powiedział, że lampki choinkowe muszą czekać na Boże Narodzenie?

Pozbądź się starych obrazów i zdjęć

Pora na nowe! Lubisz pop-art? Powieś reprodukcje obrazów Andy’ego Warhola. Miłośnicy industrialnych wnętrz mogą pokusić się o czarno-białe fotografie. A gdyby tak obrazy zastąpić drzwiami Dogonów lub afrykańskimi maskami? Salon zmieni się nie do poznania!

prosty pomysł na szybki remont salonu

Ubierz podłogę!

Wybierz zestaw dywanów i rozłóż je na podłodze w kreatywny sposób. Nie zapomnij także o dopasowanych pufach.

W innym miejscu

Czasem wystarczy odmienić aranżację salonu zmieniając miejsca, w których stoją meble. Spróbuj przeprowadzić remont salonu, dzieląc większe pomieszczenie za pomocą regału lub sofy. Dwa pokoje w jednym bez budowania ścianek działowych!

remont salonu bez malowania

Remont salonu, który zaskoczy…

…nawet Ciebie! Jak? Wybierz dodatek, który kontrastuje z pozostałymi elementami wyposażenia wnętrza. Nie zaburzy harmonii, za to będzie przyciągał uwagę. Przykład? Kolonialna skrzynia na środku industrialnego pomieszczenia lub złote czaski w salonie w stylu klasycznym będą bardzo wyraziste.

Zdjęcia: living4media

Kamila Goworek

Czy korzystasz już z aplikacji Westwing?

Pobierz
Pobierz
Offline