3 zimowe kompozycje kwiatowe

Nawet kiedy za oknem zimno i szaro, nie warto poddawać się zimie! Wręcz przeciwnie! Wszystkich, którzy kochają kwiaty,ucieszy myśl, że od listopada do marca wcale nie trzeba z nich rezygnować. Delia Fischer, założycielka Westwing, pokaże trzy oryginalne zimowe bukiety, które ożywią każdy świąteczny dom!

westwing-poinsettie-na-tacy

Gwiazda betlejemska

Poinsettie zwane gwiazdami betlejemskimi, to już tradycyjny element bożonarodzeniowych aranżacji. Delia, dla odmiany, wybrała białe gwiazdy i stworzyła z nich niebanalną kompozycję. Zobacz jak.

Przygotuj:

• Owalną misę z metalu lub błyszczącego materiału
• Białe, małe gwiazdy betlejemskie
• Błyszczące ozdoby świąteczne – najlepiej białe i srebrne

westwing-kwiatowe-kompozycje-róże

Jak stworzyć kompozycję?

To nic trudnego! Ustaw nieduże poinsettie w doniczkach w misie. Liczba roślin będzie zależeć od wielkości naczynia. Wokół doniczek ułóż dekoracje, mieszając białe ze srebrnymi. Gotowe! Powstała kompozycja może zdobić bożonarodzeniowy stół, komodę lub parapet. Pamiętaj jednak, że niektórym zwierzętom zbyt bliski kontakt z poinsettiami może szkodzić. Warto ustawić je tak, by kudłaci przyjaciele nie mieli do nich dostępu!

westwing-kwiatowe-kompozycje-dzika-róża

Bukiet z gałązek eukaliptusa oraz dzikich i hodowlanych róż

Dzikie róże i eukaliptus podbijają serca miłośników świąt. Delia przygotowała przepiękny bukiet, dzięki któremu nawet zimą w domu zapanuje wiosna.

Przygotuj:

• Gałązki eukaliptusa
• Gałązki dzikiej róży
• Róże o delikatnym różowym odcieniu
• Kryształowy wazon

westwing-kwiatowe-kompozycje-dzikie-róże

Jak zrobić taki bukiet?

Skróć gałązki eukaliptusa, ale nie za bardzo. Powinny dobrze prezentować się w wazonie. Wstaw do wazonu dwie lub trzy hodowlane róże. Przytnij gałązki dzikiej róży i wstaw je tam, gdzie przyda się czerwony, świąteczny akcent.

westwing-kwiatowe-kompozycje-amarylis

Gwiazda sezonu: amarylis

Piękne kwiaty amarylisu to kwintesencja stylu i elegancji. Jego urodzie trudno się oprzeć! Amarylisy nie potrzebują towarzystwa. Bukiet z amarylisów wstawiony do prostego wazonu będzie niekwestionowanym królem świątecznych dekoracji.

Przygotuj:

  • 15 amarylisów
  • Piękny, prosty, szklany wazon
  • Przezroczystą taśmę klejącą

Jak zrobić taki bukiet?

Kwiaty amarylisu warto przyciąć tak, by ładnie prezentowały się w wazonie. Łodygi mogą wywijać się w wodzie, dlatego dobrze jest skleić je przezroczystą taśmą klejącą, tak jak na filmie. Potem wystarczy wstawić kwiaty do wazonu…i podziwiać ich wyjątkową urodę!

westwing-zimowe-kompozycje-kwiatowe

Zdjęcia: Westwing

Kamila Goworek

Czy korzystasz już z aplikacji Westwing?

Pobierz
Pobierz
Offline