5 rzeczy, które lepiej zrobić teraz niż tuż przed świętami

Czujesz już atmosferę świąt? Świetnie! Czas rozpocząć przygotowania! Jeśli dobrze wszystko zaplanujesz i zaczniesz już teraz, zaoszczędzisz sobie stresu i dodatkowej pracy. Oto lista 5 rzeczy, których lepiej nie zostawiać na koniec grudnia.

jak zorganizować święta

1. Zamówienie prezentów

Twój brat od dawna mówi tylko o tym swetrze, dostępnym wyłącznie na zagranicznej stronie? Rodzicom marzy się oryginalna włoska oliwa? Na złożenie zamówienia nigdy nie jest za wcześnie! Pamiętaj, że przesyłka może potrwać, szczególnie przed Bożym Narodzeniem.

2. Przygotowanie opakowań

Każdego roku powtarza się ta sama historia. Prezenty już dawno schowane w szafkach, ale z niewiadomych powodów kupno papieru do ich zapakowania zostawiasz na ostatnią chwilę. Warto postarać się wcześniej przygotować niezbędne akcesoria. Wybierz papier lub torebkę z oryginalnym wzorem i pasujące wstążki. Efekt końcowy będzie zdecydowanie lepszy!

3. Przegląd akcesoriów i ozdób choinkowych

Wymarzone drzewko już czeka na balkonie, ale Ty w ostatniej chwili przypominasz sobie, że w zeszłym roku zepsuł się stojak, a część lampek ma przepalone żarówki? Oszczędź sobie nerwów i gorączkowego polowania na ozdoby choinkowe w dniu Wigilii! Przynajmniej dwa tygodnie wcześniej upewnij się, że wszystko działa bez zarzutu.

4. Umówienie wizyty u fryzjera

W święta chcesz wyglądać idealnie, tym bardziej, że tydzień później nadchodzi sylwestrowa impreza. Niestety wszyscy wychodzą z tego założenia. Weź to pod uwagę i już dzisiaj zadzwoń do swojego ulubionego fryzjera. Nic nie szkodzi, jeśli wizyta zostanie umówiona wcześniej. W końcu podczas adwentu również warto świetnie wyglądać!

5.  Planowanie menu i przygotowywanie potraw

Dwanaście wigilijnych potraw w jeden dzień? Nie ma szans! Planowanie jadłospisu, gotowanie i pieczenie wymagają czasu. Niektóre potrawy, na przykład pierogi, można zamrozić, a ciasto na piernik podobno najlepiej zagnieść już na początku grudnia. Dobra organizacja to podstawa! I jeszcze jedno: zanim przystąpisz do pracy, zadzwoń do zaproszonych gości i sprawdź, ilu z nich faktycznie na pewno przyjdzie! Dzięki temu po zakończonej kolacji nie zostaniesz ze zbyt dużą ilością jedzenia, które nie zmieści się w lodówce.

Zdjęcia: Westwing

Agnieszka Adamczyk

Czy korzystasz już z aplikacji Westwing?

Pobierz
Pobierz
Offline