Najlepszy pomysł na korytarz: 7 inspiracji

Najlepszy pomysł na korytarz? Wykorzystaj każdy centymetr i zrób z niego… dodatkowy pokój. Przedstawiamy 7  inspirujących aranżacji.

aranżacja korytarza

Nieważne, czy Twój korytarz jest szeroki, wąski, długi lub krótki. Nasz pomysł na korytarz jest prosty: urządź go jak salon. Korytarze nie są tylko po to, by przez nie przejść, ale po to, by w nich być!

elegancka aranżacja korytarza

Kolorowy korytarz

Jeśli dysponujesz długim korytarzem, ale uważasz, że nie wygląda ciekawie, pomaluj go na wyrazisty kolor. Kolor pomarańczowy, ale niezbyt krzykliwy, w połączeniu z dobrym oświetleniem sprawi, że korytarz stanie się najczęściej odwiedzanym miejscem w domu. I to nie tylko ze względu na swoją funkcję! Jeśli obawiasz się malowania albo nie przychodzi Ci do głowy żaden pomysł na korytarz w wyrazistej kolorystyce, ozdób przedpokój wzorzystymi chodnikami o różnych kształtach. Dobrym pomysłem będzie także zawieszenie na ścianach obrazów lub dużych zdjęć. Aby efekt był bardziej spektakularny, oświetl je światłem punktowym. W ten sposób stworzysz niezwykłą galerię!

jak urządzić przedpokój

Pomysł na korytarz w stylu kolonialnym

Zaskocz siebie i domowników! Jeśli Twój korytarz jest wystarczająco szeroki, możesz stworzyć w nim drugi salon, idealny na kameralne spotkanie w rodzinnym gronie. Nie obędzie się bez drewna i skóry oraz przyciągającego wzrok dywanu. Pamiętaj, że w tym roku rządzi zebra!

Mój korytarz, moja biblioteka

Ściany służą nie tylko do eksponowania obrazów. Długa ściana może w całości (lub częściowo) stać się wyjątkową biblioteką, filmoteką lub strefą melomana. Przespaceruj się po korytarzu… kulturalnie.

przedpokój jako biblioteka

W korytarzu jak w biurze

Szukasz miejsca na domowe biuro? Spodoba Ci się nasz pomysł na korytarz w bardziej praktycznej roli! Jeśli przestrzeń pozwala, ustaw drewniane lub szklane biureczko i stwórz kąt do pracy. Aby było przytulniej, wybierz ładną lampę na biurko.

jak urządzić mały korytarz

Wąski i krótki

W przypadku korytarza to żaden problem! Wystarczy powiesić na jednej ze ścian lustro i pobawić się w iluzjonistę. Linie na ścianach i podłodze przebiegające wzdłuż ścian wydłużą optycznie korytarz. Przyda się także dobre oświetlenie.

aranżacja korytarza krok po kroku

Za długi i szeroki

Jeśli korytarz jest zbyt długi i zbyt szeroki, rozłóż na podłodze kilka dywaników, które podzielą go na mniejsze odcinki. Przyda się także funkcjonalna komoda stojąca przy jednej ze ścian lub nawet funkcjonalna otomana.

pomysł na nowoczesny korytarz

Światło w tunelu

Oto pomysł na korytarz, w którym nie ma zbyt wiele światła. Duże lampy i białe ściany będą Twoim światłem w tunelu! Punkty świetlne na różnych wysokościach rozświetlą mrok. Jeśli to możliwe, zastąp jedną z tradycyjnych ścian ścianą ze szkła, a normalne drzwi – przezroczystymi, suwanymi drzwiami. W ten sposób naturalne światło z pokoju oświetli także korytarz.

Zdjęcia: Westwing Home & Living, Living4media

Kamila Goworek

Czy korzystasz już z aplikacji Westwing?

Pobierz
Pobierz
Offline