8 sposobów na udane grillowanie

Rozpoczynamy sezon grillowy! Jeśli chcesz zdobyć mistrzostwo w grillowaniu, zapoznaj się naszymi radami. Z nami każde barbecue będzie udane!

westwing-grill-idealny

1. Jeśli zapraszasz gości na grill w ogrodzie, kilka dni wcześniej uprzątnij ogród po zimie i przytnij trawnik.

2. Lista zakupów będzie mieć kluczowe znaczenie. Przecież nie chcesz o niczym zapomnieć! Zanim przystąpisz do jej przygotowania, upewnij się, na ilu gości możesz liczyć i jakie są ich preferencje żywieniowe. Menu może się zmienić, jeśli niektórzy z nich są wegetarianami lub mają alergie na pewne produkty.

3. Gwiazdą spotkania z pewnością będzie mięso. Jeśli to możliwe, zrób zakupy w miejscowym sklepie, gdzie sprzedawca doradzi, co wybrać. Lokalne produkty będą świeże, a Ty będziesz mieć pewność, że nie przejechały setek kilometrów zanim trafiły na Twój stół. A właściwie na ruszt.

westwing-grill-mieso

4. Nie zapomnij o warzywach. Dzięki nim menu będzie lżejsze i zdrowsze. Przygotuj dojrzałe bakłażany, paprykę, cukinię i pomidorki cherry, które świetnie sprawdzą się na bruschettach domowej roboty.

5. Gwarancją sukcesu jest dobra marynata. Mięso i warzywa zamarynuj rano. Oliwa, czosnek, rozmaryn, sól i sok z cytryny stworzą idealną, letnią marynatę. Jeśli chcesz, dodaj także swoje ulubione zioła.

westwing-grill-warzywa

6. Każdy mistrz grillowania wie, że w tej sztuce oprócz umiejętności liczy się także odpowiedni ekwipunek: rękawice, widelec z drewnianą rączką, szczypce i pędzelek do grillowanych produktów.

7. Styl ważny jest także w ogrodzie. Przemyśl „mise en place” i przygotuj ładną oprawę stołu. Możesz zdecydować się na kolor przewodni lub wybrać talerze, serwetki i obrus z powtarzającym się motywem.

8. Grillujesz wieczorem? Czemu nie! Rozżarzone węgle dodadzą zgromadzeniu romantyzmu, podobnie jak świece i latarenki rozmieszczone wokół stołu.

westwing-grill-z-psem

Cieknie ślinka? Nie czekaj ani chwili i zorganizuj przyjęcie z grillowaniem. Grill to nie tylko pasja, ale i styl życia!

Zdjęcia: Living4Media, Fotolia, Shutterstock

Kamila Goworek

Czy korzystasz już z aplikacji Westwing?

Pobierz
Pobierz
Offline