9 dekoracyjnych mitów

Obalamy 9 dekoracyjnych mitów, które zna prawie każdy, kto urządza swój dom. Pora się z nimi raz na zawsze rozprawić i odkryć nowy świat urządzania wnętrz!

9 dekoracyjnych mitów

Mit 1: ciemne kolory zmniejszają optycznie wnętrze

To nie do końca prawda. Ciemne kolory pomagają stworzyć elegancką, intymną atmosferę. Aby osiągnąć taki efekt wystarczy tylko umiejętnie bawić się połączeniami kolorów, oświetleniem i dekoracjami. Aby wnętrze nabrało głębi, pomaluj dwie ściany na ciemny kolor, a pozostałe – na jasny. Dobrze, jeśli najciemniejsza strefa znajduje się pobliżu okna lub kilku źródeł światła. Nie zapomnij o lustrach! Dzięki nim pokój będzie rozświetlony.

9 dekoracyjnych mitów

Mit 2: jasne tekstylia są problematyczne

Problem nie leży w kolorze, ale w rodzaju materiału i jego teksturze. Trudno utrzymać w doskonałym stanie śnieżnobiałą bawełnę. Wypróbuj odcienie kości słoniowej, beże i szarości oraz mocniejsze tekstylia, takie jak szenila lub aksamit. Z tych materiałów plamy znikają bez problemu.

9 dekoracyjnych mitów

Mit 3: nie można mieszać wzorów

A czemu nie? Połączenie pasków, kraty i różnych tekstur daje wspaniałe efekty. Wystarczy tylko wybierać kolory z tej samej gamy kolorystycznej, co pozwoli uniknąć błędów.

9 dekoracyjnych mitów

Mit 4: sztuczne kwiaty nie zdobią

Dlaczego nie? Sztuczne kwiaty wprowadzą kolor do każdego zakamarka mieszkania. Te zrobione z jedwabiu, szkła lub cienkiego papieru dodadzą wnętrzom romantyzmu i przytulności. Połącz je ze świeżymi kwiatami, a efekt będzie zniewalający.

9 dekoracyjnych mitów

Mit 5: okna z zasłonami wyglądają lepiej

Nie zawsze! Wszystko zależy od widoku z okna lub balkonu. Po co zakrywać zasłonami coś, co wygląda pięknie? Często ładny widok jest najlepszą dekoracją, a okno – najlepszą ramą.

9 dekoracyjnych mitów

Mit 6: im więcej lamp, tym lepsze oświetlenie

Światło odgrywa kluczową rolę w tworzeniu nastroju, ale zbyt wiele lamp sprawi, że osiągniemy efekt przeciwny do zamierzonego. Wnętrza powinny być wyposażone w co najmniej trzy źródła światła: jedno na suficie lub ścianie, drugie w postaci lampki na stoliku (dla nastroju) oraz światło punktowe (skierowane na konkretny przedmiot lub miejsce).

9 dekoracyjnych mitów

Mit 7: małe kuchnie nie są funkcjonalne

Nieprawda! Istnieje wiele rozwiązań, dzięki którym z małej kuchni zrobimy miejsce praktyczne, wygodne i oryginalne. Wykorzystaj biały kolor, światło i szkło, by powiększyć kuchnię optycznie. Jeśli nie chcesz zrezygnować z części jadalnianej, pamiętaj o tym, że blat kuchenny może służyć za improwizowane biuro!

9 dekoracyjnych mitów

Mit 8: zdjęcia na ścianach, książki na półkach

Pora zapomnieć o tej surowej zasadzie i puścić wodze fantazji. Stos książek na podłodze z powodzeniem zastąpi stolik kawowy, a ustawione na podłodze, oparte o ścianę obrazy i zdjęcia będą w wyjątkowy sposób przyciągały uwagę. To działa!

9 dekoracyjnych mitów

Mit 9: wszystkie chwyty dozwolone

Kiedy urządzamy dom, często słyszymy, że możemy dowolnie łączyć dekoracje. Nic bardziej mylnego. Przemyślany styl, smak, rozsądek, a także porada doświadczonej osoby pomogą uniknąć wpadek i stworzyć wygodne, oryginalne wnętrza, w których będziemy się czuć…jak u siebie!

Foto: living4media

Kamila Goworek

Czy korzystasz już z aplikacji Westwing?

Pobierz
Pobierz
Offline