Bałagan w kuchni: 9 sposobów, jak go uniknąć

Eleganckie, błyszczące blaty, w których odbija się światło lamp… Twoja kuchnia też może tak wyglądać! Wystarczy tylko uporządkować zbędne drobiazgi. Oto 9 trików, które pomogą Ci ujarzmić bałagan w kuchni i sprawią, że zalśni czystością!

nowoczesna i czysta kuchnia

1. Uwolnij blaty od nadmiaru sprzętów. Tostery, miksery i blendery muszą odejść. Poszukaj na nie miejsca w szafkach. Warto też oprzeć się pokusie gromadzenia na blacie typowo „niekuchennych” rzeczy, na przykład kluczy i listów.

2. Maksymalnie wykorzystaj szafki kuchenne. Naprawdę jest w nich dużo miejsca i jeśli dobrze wszystko poukładasz, nic nie będzie musiało leżeć na wierzchu.

jak posprzątać kuchnię

3. Nie układaj rzeczy w sterty. To nigdy nie wygląda dobrze. Istnieją lepsze sposoby na zaoszczędzenie miejsca. Wieszaki na sztućce i przybory do smażenia, magnetyczne listwy na noże i praktyczne stojaki pomogą opanować bałagan w kuchni.

4. Zainwestuj w ładne akcesoria do przechowywania. Pojemniki i pudełka rozwiązują wiele problemów, ale powinny wyglądać estetycznie i pasować do wystroju kuchni. Ustawione obok siebie pojemniki z identycznym wzorem wyglądają lepiej niż przypadkowa kolekcja słoików i koszy.

akcesoria do kuchni

5. Jeden za jeden. Złota zasada, której zawsze warto przestrzegać. Jeśli chcesz wyeksponować na blacie jeden przedmiot, w zamian usuń inny. Ulubiony wazon? Tylko pod warunkiem, że pozbędziesz się tego ozdobnego talerza.

6. Bałagan do szuflady. Jeśli goście często wpadają bez zapowiedzi, a Ty zawsze chcesz ich przywitać w czystej kuchni, zostaw jedną szufladę pustą na awaryjne sytuacje. Gdy dzwonek zadzwoni do drzwi, szybko schowasz tam zbędne drobiazgi.

szybkie sposoby na porządek w kuchni

7. Usuń dekoracje z drzwi od lodówki. Czas pożegnać się z kolekcją magnesów i przypadkowo przyczepionych karteczek. Kuchnia od razu będzie wyglądała czyściej.

8. Po trochu, ale często. Nie czekaj, aż kuchnia zacznie przypominać graciarnię. Na bieżąco zmywaj i usuwaj zbędne drobiazgi.

czysta kuchnia

9. Chowaj wszystko. Ciągle. Garnki zalegają na suszarce? Schowaj je do szafki. Na blacie stoi blacha z ciastem? Włóż ją do lodówki! Im mniej rzeczy na wierzchu, tym lepiej.

Zdjęcia: Westwing

Agnieszka Adamczyk

Czy korzystasz już z aplikacji Westwing?

Pobierz
Pobierz
Offline