W barwach jesieni

Jesienne przyjęcie. Kiedy temperatura za oknem spada, dom jest jak magnes: ma wielką siłę przyciągania. Ciepły, przytulny daje poczucie bezpieczeństwa i komfortu. Miło usiąść przy kominku, owinąć się w fotelu miękkim wełnianym pledem i spędzić czas z przyjaciółmi i rodziną. Albo zaprosić ich na jesienną ucztę.

Bogactwo natury. Jesień z całą swoją paletą barw to gotowa inspiracja na sezonową dekorację domu. Pod względem bogactwa odcieni, kształtów, faktur nie przebije jesieni żadna inna pora roku. Można wykorzystać całe to dobrodziestwo albo skupić się na jakiejś tonacji. Tak, jak tu. Wzdłuż stołu położymy bieżnik w kolorze jasnej rdzy. To on wyznaczy granicę „wystawy“.

2w-barwach-jesieni

Jesienna zastawa. Talerze w barwie brudnego różu plus serwetki w takiej samej tonacji, ale z delikatnym wzorem roślinnym. Zastawę uzupełniają kieliszki z przezroczystego szkła, przez które można podziwiać kolor wina: dojrzały, jesienny, jak owoce derenia.

3w-barwach-jesieni

Dynie: akcent obowiązkowy. Możemy wykorzystać nie tylko wszystkie rodzaje małych dyni, ale również patisony. Żeby dekoracja była spójna warto zarezerwować dla dyń np. dwa kolory: złoty i biały. I pomalować dynie farbą w spreju. A potem ustawić w dowolnej konfiguracji w linii środka stołu. Albo potraktować jak podstawki do wizytówek.

4w-barwach-jesieni

Bukiet prosto z drzewa. Jesienią do wazonu wstawiamy gałęzie krzewów, np. dzikiej róży czy eukaliptusa, zamiast kwiatów. Równie dekoracyjne są dereń, jarzębina, głóg, rokitnik… Niektóre owoce możemy spryskać sprejem, resztę zostawić w naturalnych barwach. Ważne jednak, aby poszczególne elementy dekoracyjne różniły się wysokością i kształtem.

5w-barwach-jesieni

Tonacja wnętrza. Jest nastrojowo i bardzo konsekwentnie. Środek zajmują dekoracje w całym bogactwie kolorów, a brzegi stołu, krzesła oraz ściany pokoju są tonacji zdecydowanie spokojniejszej, rozbielonej.

6w-barwach-jesieni

Złoty wieniec. Sam środek stołu zaznaczono wiankiem z szyszek chmielu. To piękna, pełna wdzięku, nastrojowa ozdoba. I można ją zrobić samodzielnie!

7w-barwach-jesieni

Pachnące dekoracje. Szybki i prosty sposób na sezonową i bardzo aromatyczną ozdobnik: świeże zioła lub przyprawy, prosto z domowej grządki. W roli ozdoby świetnie sprawdzi się gałązka rozmarynu. Wystarczy przewiązać serwetkę np. złotą nitką lub drucikiem i wetknąć gałązkę ziół. Gotowe!

8w-barwach-jesieni

W koronie szyszki. Szyszka drzew iglastych, np. sosny czy świerka jest dekoracją gotową. Spiralny, powtarzalny układ płatków pozwala sycić oczy doskonałością kształtów i rytmów natury. Światło świec. Konieczne z dwóch powodów. Po pierwsze dlatego, że ma eleganckim stole nie może zabraknąć naturalnego światła, a po drugie, że migotliwe błyski świec ożywią każde wnętrze w jesienny mrok. Proste białe świece umieszczono w złotych lichtarzach, a świece w kształcie walca ozdobione zostały cienkimi paskami kory drzew, którą umocowano za pomocą złotego drucika.

9w-barwach-jesieni

W kolorze rdzy. Serwetki mogą mieć też barwę rdzy, tak jak bieżnik… A dodatkową ozdobą stołu są dynie albo patisony w naturalnych barwach, dojrzałego jesiennego słońca albo soczystej zieleni. Taki jesienny stół można ozdobić też kasztanami, żołędziami, wianuszkami patyczków; możliwości jest wiele. To nie tylko uczta dla podniebienia, ale prawdziwa radość dla oka.

 

Westwing Magazyn

Czy korzystasz już z aplikacji Westwing?

Pobierz
Pobierz
Offline