Dziecko w salonie: bezpiecznie i stylowo

Być może Twoje dziecko bawi się teraz bezpiecznie w kojcu, ale zanim się obejrzysz, podrośnie i wyruszy na podbój domu! Lepiej przygotuj się na ten moment i zabezpiecz swój salon – pokażemy Ci, jak zadbać o bezpieczeństwo dziecka!

Westwing-bezpieczenstwo-dziecka-salon (6)

1. Bezpieczeństwo przede wszystkim

Myśląc o dzieciach myślimy o ich bezpieczeństwie. Nasze proste wskazówki pomogą Ci stworzyć bezpieczną przestrzeń dla malucha.

Zaokrąglone kształty
Stylowe zakrzywione linie dają wrażenie ruchu. Dzięki nim dziecko nie uderzy się o ostry narożnik. Jeśli jednak lubisz kanciaste, wyraziste meble lub kwadratowe stoliki, zabezpiecz ich rogi ochraniaczami. Najlepiej, żeby ochraniacze były przezroczyste lub utrzymane w stylu mebli.

Westwing-bezpieczenstwo-dziecka-salon-CoxFoley-cropped

Miękkie meble
Miękkie meble, niezależnie od tego czy okrągłe, czy kwadratowe, zawsze będą bezpieczne. Kanapa obita miłą tkaniną, sprężysta otomana i miękkie pufy, które z powodzeniem zastąpią stolik kawowy, nie mają ostrych rogów i kantów. Dzieci mogą bawić się bezpiecznie!

Kwiaty i rośliny
Wprowadź do domu trochę życia i koloru. Kwiaty i zielone rośliny będą w tym przypadku nieocenione! Zwróć uwagę, żeby nie były toksyczne oraz nie miały ostrych liści (jak juka) lub kolców (jak kaktusy).

Otwarty kominek
Niektórzy szczęściarze mają w domu otwarte kominki. Kiedy pojawia się dziecko, wcale nie trzeba rezygnować z wieczorów przy wesoło trzaskającym ogniu – wystarczy przed kominkiem ustawić ochronny ekran. Ekrany chronią przed iskrami, ale mogą się nagrzewać, dlatego nie zaszkodzą dodatkowe środki ostrożności.

Westwing-bezpieczenstwo-dziecka-salon

2. Kącik dla dziecka

Dzieci uwielbiają się bawić! Jeśli nie chcesz, żeby Twój salon stał się stuprocentową bawialną i chcesz zachować styl wnętrza, wydziel w nim kącik do zabawy. Ustaw tablicę, na której dzieci będą mogły rysować, dziecięce krzesełka i stolik lub namiot. Dywan może posłużyć jako wizualna granica między salonem dorosłych a kącikiem do zabawy.

Westwing-bezpieczenstwo-dziecka-salon (5)

3. Buju-buju w salonie

Huśtawka w salonie? Czemu nie? Tam, gdzie stoją meble wypoczynkowe, postaw huśtawkę dopasowaną do stylu wnętrza: proste krzesełko z drewna, wiszący fotel z rattanu lub materiałowy hamak. To doskonałe rozwiązanie, jeśli dziecko zechce się pobujać lub kiedy trzeba będzie je delikatnie ukołysać do snu.

Westwing-bezpieczenstwo-dziecka-salon (7)

4. Miękko pod stopami

Podłoga pokryta drewnem, laminatem lub terrakotą może dodać stylu każdemu wnętrzu, ale dzieci niekoniecznie będą nią zachwycone. Aby mogły swobodnie tarzać się po podłodze, układać klocki, puzzle lub bawić się w dom, warto ułożyć na podłodze miękki dywan z materiału, który łatwo wyczyścić.

Westwing-bezpieczenstwo-dziecka-salon-EisnerDesign

5. Czysto i porządnie

Tam, gdzie jest wesoło, bywa także brudno. Przygotuj dużo miejsca na zabawki, pluszaki i książki. Wybieraj dolne szuflady i szafki, by dzieci mogły je bez problemu otworzyć. Fronty szafek możesz pomalować farbą tablicową i narysować na nich (lub napisać), co znajduje się w środku. Ściany warto pomalować zmywalną farbą – wtedy nie straszne będą Ci artystyczne eksperymenty pociechy!

Westwing-kidsproof-woonkamer-speelhoek-Leivars
Westwing-bezpieczenstwo-dziecka-salon (2)

Leivars; Eisner Design LLC ; Foley&Cox, Zdjęcia: Björn Wallander; Living4Media

Kamila Goworek

Czy korzystasz już z aplikacji Westwing?

Pobierz
Pobierz
Offline