Detoks mieszkania, czyli szybkie noworoczne porządki

Nowy rok, nowa dieta? A może i Twoje mieszkanie przydałoby się nieco odchudzić? Najlepiej zafunduj mu mały detoks! Poznaj nasz przepis na noworoczne porządki, a w domu od razu zrobi się przestronniej!

detoks mieszkania

Przejdź przez wszystkie pokoje i zastanów się, co w nich zmienić.

1. Gabinet

Sterty makulatury, stare pocztówki i notesy zalegające na Twoim biurku tylko niepotrzebnie zajmują miejsce. Pożegnaj się z zeszłorocznymi kalendarzami (nawet jeśli mają piękne ilustracje) i posegreguj dokumenty. Te, które już Ci się nie przydadzą, powinny znaleźć się w koszu, pozostałe schowaj w segregatorach i pudełkach.

2. Kuchnia

Otwórz szafki i zrób mały przegląd przypraw, dżemów i makaronów. Niektórym produktom mogła się już skończyć data ważności. Pozostałe warto umieścić w eleganckich pojemnikach. Dzięki temu łatwiej będzie z nich korzystać i będą lepiej wyglądać na półce. Na koniec najtrudniejsze zadanie: czas usunąć zbędne maszynki i roboty kuchenne oraz pozbyć się wysłużonych patelni i garnków.

noworoczne porządki w kuchni

3. Sypialnia

Czy naprawdę potrzebujesz tych wszystkich książek, biżuterii i kolekcji lekarstw na nocnym stoliku? Pewnie nie. Posegreguj je i poukładaj na półkach. Miejsce do spania powinno być wolne od bałaganu. Jeśli troszczysz się o zdrowie, usuń też z sypialni telefon i ładowarkę. Smartfon może spać w salonie, dzięki temu Ty będziesz spać spokojniej.

4. Łazienka

Kto na bieżąco usuwa stare kremy, odżywki i balsamy, niech pierwszy rzuci kamieniem. Jeśli nie pasuje Ci odcień podkładu, a cienie już od dawna się kruszą, nie ma sensu ich trzymać. Kosmetyki nieodpowiednie do Twojej cery możesz rozdać znajomych, pozostałe wyrzuć i zrób miejsce na nowe urodowe hity.

5. Salon

W salonie głównym problemem są zbędne dekoracje. Częściowo wypalone świeczki, smętnie zwisające girlandy czy poplamione serwetki raczej nie dodadzą mu uroku. Pozbądź się też starych gazet i czasopism. Niektóre przydadzą się do zapakowania prezentów, ale na pewno nie wszystkie.

minimalizm w domu

A co dalej?

6. Zielony dom

Czas na świeże zioła w doniczkach i małe drzewko awokado! W końcu kolorem roku 2017 jest greenery. W domu nie powinno zatem zabraknąć botanicznych piękności. Najlepiej wybierz te  o dużych liściach.

domowe porządki

7. Sztuka na czasie

Na ścianie wciąż wiszą stare zdjęcia i obrazy? Usuń je! Możesz schować je w piwnicy, gdzie poczekają na lepsze czasy lub rozdać znajomym. Nie martw się! Twoja ściana nie pozostanie długo pusta.

8. Przestrzeń przede wszystkim

Pamiętaj, dom służy przede wszystkim do mieszkania, a nie do magazynowania zbędnych przedmiotów. Nie zagracaj go!

Zdjęcia: Living 4 Media, Westwing

Agnieszka Adamczyk

Czy korzystasz już z aplikacji Westwing?

Pobierz
Pobierz
Offline