Najmodniejsze wnętrzarskie dream teamy

Dream team, czyli drużyna marzeń w sporcie? Jasne! Dream team w modzie? Pewnie. A co z wnętrzarskim dream teamem? Oczywiście, że tak! Pokażemy wam bezbłędne połączenia kolorów i materiałów, które sprawdzą się w każdym domu.

westwing-dream-team-intro

Nasze dream teamy nigdy Cię nie zawiodą i zawsze będą przyciągać wzrok. Każdy z przedstawionych elementów wygląda dobrze z osobna, ale wszystkie dopiero w grupach nabierają szczególnej wymowy.

Miedź z różem, czyli elegancja w delikatnym wydaniu

Prawdziwa drużyna marzeń, zwłaszcza w tym roku!

westwing-dream-team-miedz-roz-collage
  • To działa! Ta wyjątkowa para dba o ciepło i finezję wszędzie tam, gdzie się pojawia. Miedź to szlachetny metal o ogromnych walorach estetycznych. Jeśli zestawisz go z różem, osiągniesz przytulny i elegancki efekt. Róż w połączeniu z miedzią stanie się mniej niewinny, a miedź wyda się bardziej przystępna.
  • Jak uatrakcyjnić to połączenie? Miedziane lampy i lniane różowe poduszki i zasłony – wykorzystaj tę mieszankę we własnej sypialni. Miedź może także pojawić się w łazience w postaci armatury, a róż towarzyszyć jej na ścianach. To dekoracyjne zestawienie sprawdzi się także w kuchni.

We dwójkę raźniej: drewno i kamienie

Drewno jest jednym z najbardziej wszechstronnych materiałów do dekoracji i wyposażenia domu. Drewniane podłogi i kamienne ściany doskonale sprawdzą się w salonie w stylu rustykalnym. Warto także łączyć kawałki drewna i kamienia decydując się na kamienno-drewniane stoliki lub regały.

westwing-drewno-kamien-drem-team-collage
  • To działa! W japońskich wnętrzach połączenie drewna z kamieniem jest niezwykle powszechne. Zachęca do odpoczynku, wyciszenia się i jest bardzo przytulne.
  • Jak uatrakcyjnić to połączenie? Jeśli poszukujesz kolonialnych inspiracji, do kamienia i drewna dodaj elementy skórzane. Prawdziwą, wnętrzarską drużynę marzeń w stylu modern country lub klasycznym stworzysz łącząc drewno, kamień i metale, na przykład miedź i brąz.

Arystokratyczny mosiądz i wytworny marmur

Mosiądz powraca!

westwing-dream-team-marmur-mosiadz
  • To działa! Blask złota jest niezwykle modny! Wyobraź sobie mosiężne nogi stołu, ozdobioną mosiądzem kanapę lub lampy na mosiężnych podstawach.
  • Jak uatrakcyjnić to połączenie?  Nie zapominajmy o marmurze! Biały lub czarny – to nie ma znaczenia. Marmur to jeden z ulubionych materiałów znanego projektanta Jonathana Adlera.

Stal i kamień, przytulny chłód

… i doskonała drużyna!

westwing-dream-team-stal-kamien
  • To działa! Spraw, by stal wyglądała przyjaźniej i skomponuj ją z kamiennymi płytkami. To piękne, nowoczesne i funkcjonalne rozwiązanie do Twojej kuchni!
  • Jak uatrakcyjnić to połączenie? Pomaluj jedną ze ścian na mroźną biel i od razu zobaczysz różnicę!

W trójkę weselej:  kute żelazo, ceramika i wiklina

Śródziemnomorski czar w każdym domu! Wystarczy kilka mebli z kutego żelaza, ceramicznych dodatków i wiklinowych dekoracji, by poczuć świeżość Ibizy także w strefie umiarkowanej. Zwycięskie trio!

westwing-dream-team-3-materialy

W trójkę weselej: len, drewno, rattan

To zestawienie nigdy nie przestanie być modne! Delikatność lnu, czar drewna i naturalność rattanu sprawią, że dom stanie się jaśniejszy i bardziej przestronny.

westwing-dream-team-rattan-drewno

Zdjęcia: Living4Media, Westwing

Kamila Goworek

Czy korzystasz już z aplikacji Westwing?

Pobierz
Pobierz
Offline