Dwoje z szafą

Przedstawiamy szafę idealną, która spełni oczekiwania obojga partnerów.

westwing-dwoje-z-szafą-szafa

Wygodna, przestronna, uporządkowana i stylowa – tak prezentuje się szafa magazynu Westwing. Po prostu idealna! Niestety, codzienność przeciętnego właściciela szafy bywa o wiele smutniejsza – ubrania na każdą porę roku, wymieszane, niepoukładane. Znalezienie potrzebnej rzeczy to prawdziwy cud! Jeśli i Ty pragniesz uniknąć delikatnej nerwicy, która może towarzyszyć zaglądaniu do szafy, wciel w życie kilka naszych rad i okiełznaj dostępną przestrzeń.

Sposób na szafę idealną

 1. Najlepszym rozwiązaniem będzie jedna szafa dla Niego i jedna szafa dla Niej. Jeśli to niemożliwe, podzielcie jedną szafę na dwie odrębne strefy.
 2. Pozbądź się wszystkiego, czego już nie nosisz.
 3. Ubrania sezonowe powinny być widoczne i łatwo dostępne.
westwing ilustracja szafa dla niej

Idealna szafa dla Niej

 1. Podziel swoją szafę na dwa moduły. Pierwszy może mieć trzy lub cztery poziomy. Na najniższym można z powodzeniem przechowywać buty. Nad nim, w szufladach, połóż swetry i koszulki. Zostają jeszcze bluzy, koszule i kurtki, które można zawiesić na wieszakach i ułożyć kolorystycznie oraz tematycznie: do pracy, na imprezę, na fitness. Na samej górze mogłaby się znaleźć półka z rzeczami, które nosisz rzadziej.
 2. Drugi moduł powinien pomieścić sukienki i dłuższe okrycia. Przydadzą się tutaj także półki lub szuflady, w których zmieścisz piżamy, skarpety i bieliznę.
 3. Pudełka to idealny sposób na przechowywanie ubrań i akcesoriów sezonowych. Wykonane z płótna, kartonu lub tworzywa sztucznego mogą trafić na położone wyżej półki lub do suchej piwnicy.
 4. Kup metalowe lub rattanowe koszyki, które pomieszczą wszystko od piżam po pościel. Te drugie dodadzą Twojej szafie rustykalnego uroku, a modele z metalu będą z wyglądały nowocześnie.
 5. Organizery do szuflad pomogą Ci utrzymać w porządku skarpety lub bieliznę.
 6. Wieszaki na paski, szale lub torby to doskonałe rozwiązanie dla każdej kobiety.
westwing-szafa-dla-niego

Idealna szafa dla Niego

Mężczyźni także mogą podzielić swoje szafy na dwa moduły, ale ich wykorzystanie będzie zupełnie inne. Zobacz, jak przygotować idealną szafę dla Niego.

 1. Mężczyźnie przyda się więcej poprzeczek, na których można zawiesić koszule i kurtki. By się nie gniotły, przestrzeń im poświęcona powinna mieć przynajmniej 100 centymetrów wysokości.
 2. Ubrania na wieszakach warto ułożyć kolorami, od najjaśniejszych po najciemniejsze.
 3. Koszule i garnitury zawsze powinny wisieć równo na wieszakach, a spodnie – na specjalnych wieszakach dla spodni.
 4. Organizery do szuflad oraz pudełka przydadzą się nie tylko Jej, ale także Jemu. Pomogą uporządkować krawaty, skarpety i bieliznę.
 5. Na jednym skrzydle drzwi lub boku szafy można zainstalować specjalny, praktyczny wieszak na krawaty lub paski.

Zdjęcia: Fotolia, ilustracje: Westwing

Kamila Goworek

Czy korzystasz już z aplikacji Westwing?

Pobierz
Pobierz
Offline