Jak zrobić idealne zdjęcia mieszkania

Nic nie inspiruje bardziej niż stylowo urządzone mieszkanie. A gdyby to właśnie Twój dom był źródłem inspiracji dla innych? Dziś pokazujemy, jak zrobić idealne zdjęcia mieszkania, dzięki którym Twój salon będzie gwiazdą Instagramu i Pinterestu.

jak fotografować wnętrza

1. Usuń zbędne rzeczy

Co jest najważniejsze na zdjęciu? Skup się na tym jednym elemencie i wyeliminuj wszystko, co odwraca od niego uwagę.

2. Warstwy kluczem do sukcesu

Książki, figurki, okulary… Zdjęcie mieszkania będzie wyglądało idealnie, jeśli zastosujesz technikę układania warstwami. Na przykład: wazon ułożony na szczycie sterty książek albo kolorowe okulary ułożone na półce na tle białej ściany.

3. Ostrożnie z kolorami

Im bardziej kolorowo, tym lepiej? Niekoniecznie. Na zdjęciach lepiej trzymać się dwóch lub trzech kolorów. Zadbaj o neutralne, pastelowe tło, na przykład w bieli, szarości lub beżu. Skontrastuj je z dodatkami w wyrazistych kolorach, na przykład: różowym, limonkowym lub żółtym. Możesz też zdecydować się na monochromatyczną aranżację w ulubionym kolorze.

jak zrobić zdjęcia mieszkania

4. Oświetlenie to potęga

Nie używaj lampy błyskowej, robiąc zdjęcia mieszkania! Zawsze wykorzystuj naturalne światło. Jeśli nie chcesz spędzić wielu godzin na retuszowaniu zdjęć, najlepiej rób zdjęcia wczesnym rankiem lub późnym popołudniem.

5. Mieszkanie pełne życia

W domu nie powinno zabraknąć kwiatów i roślin. Dzięki nim całe wnętrze nabiera życia. Naturalności dodają też świece oraz apetyczne ciastka.

perfekcyjne zdjęcia na instagrama

Zdjęcia: Westwing

Agnieszka Adamczyk

Czy korzystasz już z aplikacji Westwing?

Pobierz
Pobierz
Offline