Idzie jesień: 8 sposobów na świeże, jasne wnętrza

Kiedy dni stają się krótsze i słońce szybciej chowa się za horyzontem, warto zadbać o to, by nasze domy były jaśniejsze, a aranżacja odświeżona. Prezentujemy 8 porad, dzięki którym Twój dom będzie na jesień świeższy i pełen światła.

jasne-wnętrza-INTRO

#1

Dodatkowa wysokość. Spraw, by pokój był wyższy malując ściany na biało, a sufit na niebiesko. Te kontrastujące kolory dodadzą także świeżości pomieszczeniu. Jeśli zdecydujesz się na farbę z połyskiem, jej warstwa na suficie będzie ładnie odbijać światło.

#2

Lustra jak dzieła sztuki. Posiadanie lustra w domu to konieczność, a kilku luster w różnych kształtach i rozmiarach – to najnowszy trend! Taki zestaw jest idealny w pomieszczeniach, którym przyda się dodatkowa dawka światła.

jasne-wnętrza-lustra

#3

Nagie żarówki. Możesz powiesić je nad stołem w jadalni lub nad blatem w kuchni. Taki rodzaj oświetlenia stworzy przytulną atmosferę po zmroku. Nasza rada: wybierz duże i małe żarówki i powieś je na różnych wysokościach tworząc oryginalną strukturę.

jasne-wnętrza-żarówki-collage

#4

Ciekawe drzwi wewnętrzne. Jeśli nie chcesz zmieniać koloru ścian, dlaczego nie pomalować drzwi? To prosty i łatwy sposób, by do wnętrza wprowadzić barwne akcenty! Niebieskie lub zielone drzwi będą pięknie prezentować się w towarzystwie białych ścian. Jeśli wolisz coś odważniejszego, wybierz słoneczną barwę, na przykład żółcień.

#5

Klucz do sukcesu: mieszanka tekstur. Kontrast to niezawodny przepis na świeżą atmosferę! Połącz len z aksamitem, a jedwab z zamszem.

jasne-wnętrza-tekstury

#6

Opraw naturę w ramy. Wprowadź do domu trochę świeżości – przygotuj stylowy zielnik! Wybrane liście i podsuszone rośliny zamknij w szklanych ramkach. Zamiast liści możesz także wykorzystać ptasie pióra. Tak przygotowane ramki zawieś na ścianach lub postaw na komodzie.

jasne-wnętrza-rośliny

#7

Lekkie i delikatne firanki. Wpuść do domu ostatnie promienie letniego słońca. Nasza sugestia: muślinowe firanki! Stylowe, subtelne i zwiewne.

jasne-wnętrza-zasłony-2

#8

Tekstury. Tapeta z wypukłym wzorem (Anaglypta), którą można pomalować farbą, odmieni wybraną ścianę. Wystarczy jedna rolka, by dodać wnętrzu jasności i oryginalności. Jeśli wolisz przytulniejsze rozwiązanie, wybierz starą, dobrą dyktę. Płytę z dykty można pomalować lub zostawić w stanie surowym, zwłaszcza a skandynawskich wnętrzach.

jasne-wnętrza-tapeta

Ciesz się nową porą roku oraz świeższym i jaśniejszym domem!

Zdjęcia: Living4Media/ Shutterstock/ The Interior Archive

Kamila Goworek

Czy korzystasz już z aplikacji Westwing?

Pobierz
Pobierz
Offline